Лондон – краще місто в Європі для шопінгу

Європейці обирають Лондон для шопінгу

Британська столиця очолила рейтинг великих європейських міст, до яких варто їхати за покупками. Берлін опинився на шостому місці. Київ поділив 26-те з Едінбургом. А от на останньому, 33-му місці – Женева.

В результаті дослідження, проведеного компанією The Economist Intelligence Unit, було складено рейтинг міст, що носить назву Globe Shopper City Index. Результати дослідження презентувати цього тижня в Парижі, повідомляє Deutsche Welle.

Європейські міста оцінювалися за 38 критеріями. Серед них – чисельність і доступність крамниць, представлені великі бренди, ціни, спеціальні акції, час роботи магазинів. Враховувалися також послуги персоналу, зокрема – знання іноземних мов. Міста оцінювалися також з точки зору туристичної привабливості. Тобто, якою є пропозиція готельного й ресторанного бізнесу, які культурні події відбуваються, як виглядає транспортна інфраструктура і який клімат.

Виявилося, що найвищий середній бал отримала столиця Великої Британії Лондон. Далі йдуть Барселона, Мадрид, Париж і Рим. Столиця Німеччини Берлін – на шостому місці, випередивши Лісабон, Амстердам, Прагу та Будапешт. Російська столиця Москва опинилася на 19-му місці. Ще одне російське місто, Санкт-Петербург, – на 29-му. Дві останні сходинки займають Осло та Женева.

Українська столиця Київ посіла місце в другій частині рейтингу. Щоправда, 26-ту позицію, на яку потрапив Київ, поділили два міста. Точно такий середній бал, як і український мегаполіс, отримало шотландське місто Едінбург.

Характеризуючи Київ, автори дослідження, зазначають, що туристи їдуть до столиці України, знаючи, що в місті є шикарні нові нічні клуби, а також численні музеї, гарний оперний театр, ботанічні сади та величний Софійський собор. Серед особливостей київського шопінгу виділили передусім зручний і довгий робочий день крамниць, а також готових поторгуватися власників магазинів. Також звертається увага на те, що в Україні одна з найслабших у Європі валют і найдешевший громадський транспорт. Водночас українська столиця набрала найнижчий бал у рейтингу за критерієм якості готелів.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •