Літак на сонячних батареях виконав успішний міжнародний переліт

The Solar Impulse у небі

Літак, двигуни якого живляться від сонячних батарей, приземлився ввечері в п’ятницю у Брюселі після завершення першого міжнародного перельоту зі Швейцарії.

Одномісний літак The Solar Impulse злетів з літовища Payerne у Швейцарії о 8:40 ранку після тригодинного очікування через сильний вітер.

Чотиримоторний літальний апарат, що має розмах крил як у пасажирського Boeing 777 виконав свій перший політ в 2009 році. Минулого року на літаку було здійснено 26-годинний безпосадочний політ з метою довести, що апарат може залишатися в повітрі вночі, коли двигуни працюють від енергії сонця, накопиченої вдень.

Бертран Пікар

Команда The Solar Impulse, на чолі якої є пілот Андре Боршберґ (Andre Borschberg) та відомий шукач пригод Бертран Пікар (Bertrand Piccard), стверджує, що сьогодняшній переліт на відстань 600 км є надзвичайно важливим, бо вперше потребував навігації в системі міжнародних авіаційних мереж Франції, Люксембурґу та Бельгії.

В червні планується переліт до Парижу, де літак буде демонструватися на Парижському авіасалоні.

Перед тим як здійснити посадку в Національному аеропорту Брюселя “сонячний” літак був змушений провести певний час в повітрі, очікуючи на проміжок у важкому трафіку.

Андре Боршберґ

На думку Б. Пікара, цей проект є посланцем ідеї використання альтернативної енергії. “В 20-му столітті кожний крок авіації був історичним, ось і сьогодні Solar Impulse також творить історію”, говорить Б. Пікар.

Бельгійський крон-принц Філіп слідував за літаком у гелікоптері з якого велася пряма телевізійна трансляція посадки в Брюселі, яку можна було спостерігати на офіційному сайті проекту.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •