Лідер “Грузинської мрії” Іванішвілі став кандидатом на пост прем’єр-міністра Грузії

Бідзіна Іванішвілі

Президент Грузії Михаїл Саакашвілі офіційно представив кандидатом у прем’єр-міністри Грузії Бідзіну Іванішвілі, чия партія перемогла на парламентських виборах 1 жовтня.

Про це на брифінгу в середу заявила прес-спікер Михаїла Саакашвілі Манана Манджгаладзе, повідомляє агентство УкрІнформ цитуючи агентство “Новости-Грузия”.

“Ми зобов’язані точно дотримуватися Конституції та процедури щодо початку функціонування парламенту і формування уряду. На пост прем’єр-міністра було обрано лідера коаліції “Грузинська мрія”, що перемогла на парламентських виборах 1 жовтня, Бідзіну Іванішвілі”, – сказала вона.

Згідно з новою Конституцією Грузії, що була ухвалена у 2010 році і змінила суспільно-політичний устрій країни на парламентську республіку, кандидат у прем’єр-міністри повинен протягом 10 днів сформувати новий уряд і представити його разом з програмою парламенту для висловлення довіри.

Після цього протягом 7 днів парламент має проголосувати з питання висловлення довіри новому кабінету міністрів. Для цього необхідна більшість голосів за складом списку.

Перше засідання парламенту повинно відбутися після оголошення ЦВК остаточних підсумків виборів і підтвердження повноважень мінімум двох третин депутатів. На сьогодні, за попередніми результатами, “Грузинська мрія” Бідзіни Іванішвілі повинна отримати в новому парламенті 87 депутатських мандатів, а партія Михаїла Саакашвілі – 63.

Перше засідання парламенту нового скликання відбудеться 21 жовтня в новому приміщенні парламенту в Кутаїсі.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •