Libération: Межигір’я – прекрасна дача для механіка за освітою

Французька газета пише про резиденцію українського президента

Французька щоденна ліва газета Libération опублікувала статтю під назвою “Приховані активи українського президента”.

Автор матеріалу Блез Гокелін нагадує про резиденцію українського президента, яка спричинила появу численних чуток та підозр у корупції. І, коли нарешті влітку туди пустили журналістів, пише Libération, вони сфотографували особистий стіл Віктора Януковича разом із папкою під назвою “Group DF з штаб-квартирою у Відні”, повідомляє BBC Ukrainian.

Пан Гокелін пише, що в австрійській столиці цей офіс виглядає дуже скромно і не має навіть вивіски. “За Group DF ховається відоме ім’я. Підприємство належить українському мільярдеру Дмитру Фірташу, другу та “раднику Януковича”, – пише французька газета.

Автор статті пише, що Юлія Тимошенко, перебуваючи на посади прем’єр-міністра, намагалася зламати бізнес олігарха, “ліквідуючи його курку, яка несла золоті яйця, газового гіганта РосУкрЕнерго”. Втім, зазначає видання, до влади прийшов захисник пана Фірташа, а сама Юлія Тимошенко засуджена за перевищення влади. Українська верхівка завжди любила Відень, пише газета, і нагадує, що після отруєння діоксином попередній президент України Віктор Ющенко саме туди поїхав лікуватися.

“Його наступник не має значних проблем зі здоров’ям, але переваги австрійського податкового раю не пройшли повз цього двометрового колоса”, – пише Libération і зазначає, що від штаб-квартири Group DF можна дійти до офісу компанії Euro East Beteiligungs, яка начебто є засновником іншої компанії, яка володіє резиденцією українського президента, що розташована під Києвом. Французька газета посилається на інформацію інтернет-видання Українська правда.

“Прекрасна дача для механіка за освітою, який декларує 80 тисяч євро річного прибутку… І який проголошував між двома турами президентських виборів, що немає політика більш прозорого, ніж я, в Україні”, – завершує свій матеріал Блез Гокелін.

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •