Легендарну компанію звукозапису EMI продано новим власникам

EMI втратила незалежність

Легендарна британська фірма звукозапису EMI буде поділена між двома новими власниками. Universal Music придбає за 1,9 мільярда доларів її музичну інфраструктуру, а Sony – видавництво з авторськими правами на пісні.

Universal Music, дочірнє підприємство французького концерну Vivendi, купує за 1,2 мільярда фунтів стерлінгів (1,9 мільярда доларів) звукозаписувальний бізнес свого послабленого кризою конкурента EMI з Великобританії. Продавцем виступає американський банк Citigroup. Йому права на музичну фірму перейшли після того, як її попередній власник не зміг виплачувати кредит, повідомляє Deutsche Welle.

Друга ж складова EMI, музичне видавництво з правами на 1,3 мільйона пісень, за даними ЗМІ, ймовірно перейдуть до консорціуму, пов’язаного з японським концерном електроніки Sony. При цьому фігурує сума у 2,2 мільярда доларів. Легендарний лейбл буде, таким чином, поділений двома гігантами музичного бізнесу. А Citigroup отримає бажані близько 4 мільярдів доларів. Банк свідомо ухвалив рішення поділити EMI – пропозиції щодо купівлі його як єдиного цілого були надто низькими.

EMI – найменша з чотирьох міжнародних платівкових фірм, після Universal, Sony Music та Warner. З нею пов’язані такі відомі виконавці як The Beatles та Coldplay, Кайлі Міноуг, Роббі Вільямс та Кеті Перрі. Шеф концерну Vivendi Жан-Бернар Леві пообіцяв митцям та співробітникам у п’ятницю, що у його фірмі вони знайдуть надійний дім на довгу перспективу.

Незадовго до фінансової кризи, у 2007 році, британську фірму придбав пенсійний фонд Terra Firma за 4,2 мільярда фунтів стерлінгів. Але структурні реформи в музичній галузі призвели до падіння продажів компакт-дисків, що потягнуло за собою кризу в EMI.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •