Латвійці звільнилися від свого парламенту

Латвійці майже одноголосно вирішили переобрати парламент

Латвія проголосувала за розпуск парламенту на референдумі, який вже охрестили “історичним”, повідомив сайт BBC Ukrainian.

Після підрахунку понад 70% голосів Центральна виборча комісія повідомляє, що за розпуск парламенту проголосували близько 95% людей. Найімовірніше, що дострокові парламентські вибори у країні пройдуть у вересні. Попередні вибори відбулися у жовтні.

Референдум, який відбувся у суботу, став першим в історії країни після розпаду СРСР.

Оглядачі називають розпуск парламенту перемогою попереднього президента Латвії Валдіса Затлерса.

Саме він у травні ризикнув своєю посадою та втратив її, коли призначив плебісцит. Пан Затлерс пішов на цей крок після того, як депутати заблокували антикорупційне розслідування проти одного з парламентарів, якого називають чи не найбагатшою людиною в країні.

На початку червня латвійський парламент обрав лідером країни малопопулярного бізнесмена Андріса Берзіньша.

Новоствореній політичній силі Валдіса Затлерса – Партії реформ – прогнозують хороший результат на дочасних виборах. Саме вона, хоча її установчий з’їзд провели лише у суботу, вже лідирує за результатами соціологічних опитувань.

“Я втомився жити у країні, де правлять брехня, цинізм та жадібність”, – сказав Затлерс напередодні референдуму.

Чимало латвійців розділяють занепокоєння Затлерса тим, що олігархи в останні роки мають занадто великий вплив на політику країни. Політичний аналітик Іварс Іджабс каже, що результатами референдуму латвійці дякують Затлерсу за “звільнення від парламенту”.

Латвія, країна із населенням у 2,2 мільйони, сильно постраждала від світової кризи. Рівень безробіття там сягнув 25%, тож тисячі людей вирушили у пошуках роботи до Швеції, Великої Британії та Ірландії.

У 2008 році Євросоюз та Міжнародний валютний фонд погодилися надати Латві 7,5 мільярдів євро допомоги. Попри шкоду, завдану кризою, уряд сподівається, що вже у 2014 році Латвія запровадить євро.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •