Ларс фон Трієр – персона нон ґрата у Каннах

Ларс фон Трієр – персона нон ґрата у Каннах

Кірстен Данст була неприємно здивована того вечора...

Відомого датського кінорежисера Ларса фон Трієра (Lars von Trier), оголошено персоною нон ґрата на Каннському кінофестивалі за його висловлювання про симпатії до Адольфа Ґітлера.

Це безпрецедентне рішення організаторів фестивалю, на якому фон Трієр у 2000 році отримав вищу нагороду за фільм Dancer in the Dark, вважає газета Daily Telegraph.

У заяві нічого не сказано про те, чи залишиться в конкурсній програмі новий фільм режисера Melancholia, але речник прес-офісу фестивалю повідомив, що фільм змагається за призи, вручення яких відбудеться в неділю.

На прес-конференції, що відбулася в середу, фон Трієр серед іншого, сказаного у досить безсмістовній формі, висловив думку  про те, що він ніби-то розуміє і симпатизує Ґітлеру. Пізніше режисер назвав це жартом і потім оприлюднив вибачення з цього приводу.

Провокаційні висловлювання режисера були, скоріше за все, його спробою відреагувати на запитання щодо його німецького походження. Зірка його фільму Кірстен Данст (Kirsten Dunst), яка сиділа на заході поруч із режисером, після його слів була помітно здивована та почувалася некомфортно.

Ларс фон Трієр сказав, що він “довгий час вважав себе євреєм і був задоволений від цього…але потім виявилося, що я не був євреєм…я зрозумів, що насправді я був нацистом і відчував від цього задоволення”.

“Що я такого сказав? Я розумію Ґітлера. Він у чомусь помилявся, поза сумнівом, але я бачу як він сидить у бункері під кінець…я симпатизую йому, так, але лише трохи”,  незграбно продовжував він.

Намагаючись потім виплутатися із сказаного, він додав: “Добре, але я не за другу світову війну, і я не проти євреїв.  Я дуже навіть за них; ну добре, не дуже, тому що Ізраїль це заноза в дупі. Так, як же ж мені вибратися з цього речення…ОК, я нацист”.

У заяві, яка розповсюджена серед учасників фестивалю, рада директорів кінофоруму “жорстко засуджує подібні коментарі та оголошує Ларса фон Трієра персною нон ґрата на фестивалі”.

Відео з прес-конференції:

httpv://www.youtube.com/watch?v=LayW8aq4GLw

 

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •