Китай вперше з 2004 року повідомляє про дефіцит торгового балансу

Торговий баланс Китаю вперше з 2004 року був від'ємним

Китай оприлюднив дані щодо наявності, вперше з 2004 року, дефіциту у зовнішній торгівлі, повідомляє сайт MSNBC. У першому кварталі поточного року торговий дефіцит країни склав 1,02 млрд. доларів США.

Митна адміністрація країни у повідомленні на власному сайті серед передумов дефіциту називає зростання світових цін на сировину. В березні торговий баланс повернувся до позитивного значення у 140 млн. дол., тоді як місяцем раніше був від’ємним і складав  -7,3 млрд. дол.

Об’єм експорту з країни у першому кварталі зріс до 399,64 млрд. дол., що на 26,5% більше порівняно з показником минулого року,  але, в той же час, імпорт виріс на 32,6% і склав 400,66 млрд. дол. США.

Імпорт за перший квартал, говориться в офіційному звіті, досяг рекордного об’єму і вперше перевищив суму у 400 млрд. Серед товарів, що найбільше закуповувалися Китаєм, були механічне та електричне обладнання, залізна руда та соєві боби. Ціни на ці товари останнім часом суттєво зросли.

Аналітики передбачають країні у 2011 році позитивний річний торговий баланс у сумі 160-200 млрд. дол., але зауважують на те, що високі ціни на нафту та сировину можуть негативно вплинути на цей показник. Минулого року Китай торгував щомісяця з прибутком, в середньому, у 16 млрд. дол.

Китай є головним світовим імпортером нафти, залізної руди та іншої сировини і має від’ємний торговий баланс з такими країнами, як Австралія та Саудівська Аравія. В той же час, експорт у США та країни Європи дозволяє Китаю звести загальний торговий баланс з багатомільярдним прибутком.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •