Київська влада: податку на інтернет ми не плануємо

Інтернет ще не оподатковують

У Києві не запроваджувався податок на Інтернет. Про це сказав заступник голови Київської міської державної адміністрації Руслан Крамаренко, повідомили агентству УНН в прес-службі КМДА.

“Днями у ЗМІ поширилась інформація, що користувачам Інтернету доведеться платити додаткові податки. Ця інформація абсурдна та не відповідає дійсності. Місто взагалі не має право запроваджувати податки, які не визначені податковим кодексом”, – зазначив він.

Р.Крамаренко пояснив, що у липні Київрадою було прийняте рішення “Про питання впорядкування діяльності суб’єктів господарювання в галузі зв’язку та інформаційних технологій”, яким визначається єдиний оператор, уповноважений укладати договори з суб’єктами господарювання в галузі зв’язку та інформаційних технологій на розміщення телекомунікаційних мереж в житлових та нежитлових будівлях комунальної власності – КП “Київжитлоспецексплуатація”.

“Але це жодним чином не стосується кінцевих споживачів, і не передбачає збільшення податкового навантаження на провайдерів. Плата за право користування комунальним майном сплачується провайдерами вже не перший рік”, – зазначив він.

До цього моменту ці гроші збирали 20 комунальних підприємств у 10 районах Києва. Так, у Дарницькому, Подільському, Святошинському, Солом’янському та Шевченківському районах працює по одному комунальному підприємству, у Деснянському та Голосіївському – по два, у Дніпровському – три, а у Печерському та Оболонському – взагалі по чотири.

“Цими підприємствами укладені договори на встановлення телекомунікаційного обладнання більше, ніж з 60 різними суб’єктами господарської діяльності. При цьому плату кожний встановлює на свій розсуд – у різних районах Києва вона коливається від 0,1 до 1,8 грн. за квартиру. Цей підхід ми вважаємо неправильним – має бути єдиний оператор, який буде збирати плату за право користування комунальним майном до міського бюджету. Крім того, тариф має бути єдиним, і коштувати не 1,8 грн, а як мінімум у три рази менше”, – наголосив Р.Крамаренко.

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •