Кредитному рейтингу України загрожує подальше зниження – експерт RUXX index

Рішення судів вплинуть на стан фінансової системи країни
Рішення судів вплинуть на стан фінансової системи країни

Суверенному кредитному рейтингу України загрожує подальше зниження після кількох рішень українських судів у справах проти банків, повідомляється у звіті RUXX index.

Кілька днів тому, 1 листопада, агентство S&P знизило кредитний рейтинг України до “B-“. Агентство вдалося до такого кроку через те, що на думку його експертів, український уряд не зможе забезпечити достатній запас твердої валюти, щоб розрахуватися з боргами.

Незважаючи на скрутне становище з грошима в країні, українські суди ухвалюють контроверсійні рішення, які можуть ще більше підірвати стан фінансової системи країни, говориться у статті.

Так, Вищий арбітражний суд виніс рішення проти Промінвестбанку, який належить російському Внешекономбанку. Суд фактично відмовив банку у праві отримати несплачений клієнтом банку борг за кредитом в сумі 75 млн доларів. Інші боржники тепер зможуть використати рішення суду як підставу для уникнення платежів за кредитами, вважає Майкл Томсон, старший аналітик RUXX Index. “Якщо рішення суду залишиться в силі, ми очікуємо посилення кредитної кризи в Україні тому що банки просто перестануть видавати кредити”, каже експерт.

За даними, які оприлюднила міжнародна інформаційна компанія IHS, кілька великих європейських банків збираються згорнути свій бізнес в Україні, повідомляє сайт IBTimes.

“Ми впевнені, що критерій “інституційної ефективності”, який враховується S&P під час визначення рейтингу країни та аналогічний показник агентства Moody’s, скоріше за все, будуть скориговані після зазначеного рішення суду і ми очікуємо подальшого відпливу капіталу з України”, зазначається у звіті RUXX index, який сьогодні було розіслано аналітикам.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •