Консерватори сформують уряд Канади

Канада отримає консервативний уряд більшості

Консервативна партія прем’єр-міністра Канади Стівена Гарпера, згідно до попередніх підрахунків результатів виборів,  здобула більшість місць у Палаті громад канадського парламенту, повідомляє Радіо Свобода.

У консерваторів  167 мандатів із 308. Таким чином, після семи років та чотирьох виборчих кампаній, вони зможуть самостійно сформувати правий уряд більшості.

Голоси лівих виборців цього разу поділилися: одна з двох найпотужніших канадських партій, Ліберальна, втратила більш як половину місць і стає в новому парламенті третьою, вперше з моменту проголошення Канади незалежною державою у 1867 році.

Другою ж буде ще одна лівоцентристська Нова демократична партія, яка стає офіційною опозицією.

Значних втрат зазнав сепаратистський Квебекський блок, який виступає за незалежність переважно французькомовної провінції Квебек – він отримує тільки 4 місця порівняно з 47 у попередньому парламенті.

При цьому в виборах, що відбуваються за мажоритарним принципом, програли в своїх округах і не пройшли до парламенту голови Ліберальної партії і Квебекського блоку.

Також уперше до Палати представників пройшла Зелена партія, яка здобуває одне місце.

Ці результати ще не остаточні; затверджені результати мають оголосити не пізніше як через три тижні після виборів.

Консервативна партія на чолі зі Стівеном Гарпером отримувала найбільше голосів і на двох попередніх виборах, 2008 і 2006 року, але тоді не мала понад половини місць у Палаті представників і формувала уряд меншості.

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •