Колишній віце-президент Європейського центробанку очолив тимчасовий уряд Греції

Лукас Пападемос

Греція оголосила ім’я тимчасового прем’єр-міністра. Це економіст Лукас Пападемос, колишній віце-президент Європейського центрального банку.

Президент попросив його сформувати уряд національної єдності, повідомляє BBC Ukrainian.

Тимчасовий уряд намагатиметься ратифікувати план ЄС про виділення фінансової допомоги Греції, ухвалений минулого місяця, який передбачає запровадження непопулярних заходів економії.

Тимчасовий уряд керуватиме країною до лютого. На цей місяць заплановані перевибори. Єдиний старий міністр, що вже точно має місце у новому кабінеті – Евангелос Венізелос – керівник фінансового відомства, передає Euronews.

Вищу освіту 65-річний Л. Пападемос здобув у США: випускник факультету фізики, магістр у галузі електронної інженерії, доктор економічних наук, і згодом викладач економіки в нью-йоркському Колумбійському університеті.

Його на початку 1980-х запрошує на работу Федеральний резервний банк у Бостоні. У розпалі кар‘єри він повертається до Греції, де 1985 його призначають головним економістом Банку Греції. Через 9 років, у жовтні 1994, він постає на чолі цієї фінансової установи.

Участь Л. Пападемоса у реалізації планів приєднання Греції до єврозони не пройде непоміченою і в 2002 його призначають на посаду віце-президента Європейського центрального банку. 31 травня 2010 року Пападемос залишає посаду – уряд Папандреу потребує його експертизи і досвіду, щоб врятувати Грецію.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •