Колишній партійний бос заявив, що в грудні 1981 року загрози інтервенції в Польщу не було

Станіслав Каня на лаві підсудних

Колишній перший секретар Польської об’єднаної робітничої партії (PZPR) 84-річний Станіслав Каня (Stanisław Kania) заявив, що восени 1981 року не було загрози інтервенції в Польщу військ Варшавського договору.

С. Каня сказав це в останньому слові перед судом у Варшаві під час процесу щодо запровадження в Польщі військового стану в грудні 1981 року, повідомляють польські ЗМІ.

Вирок суду у цій справі буде оголошено 12 січня.

С. Каня, який залишив пост керівника партії у листопаді 1981 року, стверджує, що не несе відповідальності за події грудня пов’язані з військовим станом. Колишній партійний лідер підкреслив також, що мав місце “тиск з боку СРСР” щоб вирішити все “власноруч”.

У процесі, що триває від вересня 2008 року, С. Каня звинувачується в участі у “злочинній змові військового характеру”, наслідком якого було рішення вищого керівництва країни ввести в Польщі військовий стан. Йому загрожує до 8 років ув’язнення.

Від серпня 2011 року процес триває без участі головного звинуваченого – колишнього керівника PZPR, колишнього прем’єра та міністра оборони 88-річного генерала Войцеха Ярузельського (Wojciecha Jaruzelskiego), справу якого через поганий стан його здоров’я суд припинив.

Прокуратура вимагає для С. Кані та ще одного фігуранта справи, колишнього міністра внутрішніх справ, 88-річного Чеслава Кіщака (Czesław Kiszczak), по два роки тюрми умовно з відтермінуванням на п’ять років. Захист хоче виправдання підсудних.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •