Кнопку like у Facebook вважають незаконною у Німеччині

У Німеччині занепокоєні збиранням приватної інформації в інтернеті

Кнопку like, яка присутня на контенті мільйонів вебсайтів один з чиновників державного агентства з захисту інформації у Німеччині проголосив такою, що порушує досить жорсткі закони країни, які регулюють захист особистих даних, повідомляє видання The Washington Post.

Тіло Вайхерт (Thilo Weichert), який працює у центрі захисту інформації землі Шлезвіґ-Гольштайн (Schleswig-Holstein), заявив, що додаток, який поширює соціальна мережа Facebook з тим, щоб надати користувачам можливість висловити своє ставлення до різноманітного контенту, застосовується для створення особистих  профайлів людей разом з іншою інформацією про їхні уподобання, що є протиправним.

“Facebook може відслідковувати кожний мій клік на сайті, збираючи інформацію про те, що мені подобається”, каже фахівець. За його словами, вся інформація потім надсилається до бази даних американської компанії. Ви потрапляєте туди, навіть якщо не маєте профайлу у мережі Facebook, додає Т. Вайхерт.

Ця практика порушує закони Німеччини і ЄС, отже фахівець вимагає від сайтів, що діють на теренах землі Шлезвіґ-Гольштайн, вилучити конопку like до кінця вересня. Тим, хто цього не зробить, загрожує штраф у 50 тис. євро.

У Facebook вже заперечили звинувачення німецького експерта і наполягають на тому, що їхні соціальні додатки повністю відповідають європейським вимогам із захисту приватних даних.

Будь-яка інформація, наприклад ай-пі адреса користувача (IP address), зберігається тільки 90 днів, як цього вимагають існуючі ринкові правила, говориться у заяві компанії.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •