Кінець Меркель? Суперечка з міністром загрожує існуванню коаліції

У Німеччині суперечка між канцлером і главою МВС у питанні про біженців переростає в повномасштабну урядову кризу.

Анґела Меркель (Angela Merkel) і міністр внутрішніх справ Німеччини Горст Зеегофер (Horst Seehofer) спробували знайти рішення їхньої суперечки щодо одного з пунктів “генерального плану” МВС щодо обмеження притоку біженців до Німеччини. Зеегофер не хоче пропускати через кордон до Німеччини біженців, вже зареєстрованих в якійсь із країн Європейського Союзу. Влада цієї країни, вказує Зеегофер, посилаючись на так званий Дублінський регламент, і повинна розбиратися з біженцем.

В той же час, Дублінський регламент передбачає цілу низку винятків. Крім того, біженці мають право на індивідуальний підхід. Біженцю, який залишив свої відбитки пальців, припустімо, в Греції, не можна просто відмовити в перетині кордону Німеччини. Його належить зареєструвати, розмістити в гуртожитку, нагодувати, відкрити справу.

Меркель, повідомляють німецькі інформаційні агентства, запропонувала міністру компроміс: не пропускати через кордон тих мігрантів, яким вже було відмовлено в притулку в іншій країні ЄС.

Представники ХСС не вірять, що і на майбутньому черговому саміті ЄС 28-29 червня буде знайдено рішення щодо реформування європейської системи надання притулку, яке влаштує всіх. Тому і Горст Зеегофер чекати не хоче. У четвер, 14 червня, на екстрено скликаному засіданні парламентської групи ХСС він фактично поставив Меркель ультиматум.

Якщо Меркель не поступиться, то вже в понеділок, 18 червня, він видасть міністерський указ, що забороняє пропускати через кордон до Німеччини біженців без документів або зареєстрованих в будь-якій іншій країні ЄС.

Меркель, як глава уряду, може відправити міністра у відставку. Але тоді слідом за Зеегофером – на знак солідарності з ним – уряд залишать й інші міністри, що представляють ХСС.

Це стало б кінцем сформованого всього три місяці тому німецького уряду і початком підготовки до позачергових парламентських виборів.

Другий варіант для Меркель – виклавши свою програму подолання міграційної кризи, поставити в Бундестазі на голосування питання про довіру. Це ризикована гра, але у канцлерки є непогані шанси заручитися підтримкою більшості парламентарів, навіть якщо частина консерваторів відмовлять очільниці уряду в довірі.

Перевибори, як вважають німецькі аналітики, приведуть до подальшого посилення правопопулістської “Альтернативи для Німеччини” і підвищення її ролі в Бундестазі.

(DW)

поділитися:
  • 1
  •  
  •  
  •  
  •  
  •