Кількість жертв під час заворушень в Турції зростає

Жертви протистояння уряду и громадян в Турції. Червень 2013 року (фото).
Жертви протистояння уряду и громадян в Турції. Червень 2013 року (фото).

Антиурядові демонстрації  у  Туреччині не припиняються. В них вже  беруть участь десятки тисяч людей. Центрами подій, поряд із столицею країни Анкарою, Стамбулом,  стають  інші міста.

2 червня ( неділя) поліція знову застосовувала сльозогінний газ і водомети для розгону протестів. Це сталося після того, як демонстранти рушили до офісів прем’єр-міністра Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана в Стамбулі і Анкарі, звинувачуючи його ісламістський уряд у зловживаннях, інформує Радіо Свобода.

За даними Турецької лікарської асоціації, за три дні протестів поранені близько тисячі людей у Стамбулі, ще 700 – в Анкарі. Уряд говорить, що потерпілих значно менше.

Міністр внутрішніх справ Туреччини Муаммер Ґюлер повідомив, що понад 1700 осіб були затримані, але більшість із них уже відпустили.

Європейські союзники Туреччини з альянсу НАТО та Сполучені Штати закликали уряд країни до стриманості.

Протести розпочалися в Стамбулі минулого тижня, коли демонстранти вимагали припинити будівництво в парку неподалік площі Таксім. Придушення поліцією цієї акції викликало масові протести проти голови уряду і його ісламістської Партії справедливості і розвитку.

1 червня в суботу на Майдані незалежності в Києві  пройшла акція на підтримку протестантів в Турції. Зібралося близько 30 громадян туреччини, що проживають, працюють та навчаються  в Україні. Вони наголосили, що вийшли підтримати своїх співгромадян і зауважили, що не є членами ніяких політичних партії чи організацій. Вони тримали плакати з лозунгами, що засуджують жорсткі міри турецького уряду, повідомляє учасник forum.for-ua.com під ніком Наблюдающий.

За словами активістки  мітингу Синем Кишиоглу, вони організували це зібрання за дві години, щоби підтримати своїх співгромадян, що активно протестують на майданах турецьких міст. “Ми відчуваємо тих людей, що протестують. Наше серце – єдине” – проголосила вона.

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •