Католики святкують Преображення Господнє

Рафаель: фрагмент картини "Преображення Господнє на горі Табор" (1519-1520)

6 серпня католицька церква відзначає Преображення Господнє – свято присвячене спогаду євангельської оповіді про Преображення Ісуса Христа, повідомляє агентство УНН.

Як описують Євангелія, за сорок днів до смерті Ісус разом з апостолами Петром, Іоанном та Іаковом піднявся для молитви на гору Фавор і там преобразився лик Його – обличчя засяяло, мов сонце, а одяг зробився білим.

Преображення має глибокий символічний зміст – християнське віровчення тлумачить цю подію як відкриття таємниці Божественного промислу про порятунок людини, в Преображенні Христа показано щось нове, благодатний стан, який світ знайде з Воскресінням Христа.

Свято Преображення відзначається за 40 днів до Воздвиження Хреста (14 вересня). Це також вказує на те, що в Преображенні Господь явив учням славу Свою, щоб зміцнити їх перед Його майбутніми стражданнями.

За традицією, на Преображення Господнє наприкінці Божественної літургії відбувається освячення винограду (у православних – яблук) та інших плодів.

У давнину в день Преображення Господнього існував звичай наділяти плодами бідних та вбогих; звичаю цього дотримувалися так суворо, що коли дізнавалися про когось, хто не зробив цього доброго діла, таку людину вважали невартою уваги і припиняли з нею спілкуватися. Звичай наділяти бідних плодами садів та городів був колись мірою християнської моралі.

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •