Карлоса Шакала судять тепер за вибухи у 80-тих у Франції

Карлос Шакал

В Парижі в понеділок розпочинається судовий процес над відомим терористом з Венесуели Карлосом Шакалом, якому інкримінуються чотири вибухи що сталися 30 років тому.

Карлос Шакал (Carlos the Jackal) – це псевдо 62-річного радикала, марксиста-ленінця, справжнє ім’я якого – Ілліч Рамірес Карлос. Він вже відбуває довічне ув’язнення у Франції за вбивство двох поліцейських в 1975 році.

Карлос, який народився в 1949 році, став відомим на весь світ у 1975 році, коли він очолив групу бойовиків, які увірвалися в приміщення де відбувалася конференція міністрів країн експортерів нафти (ОПЕК) і захопили 11 заручників.

Тепер Карлоса звинувачують у атаках 1982 та 1983 років, які називають його “приватною війною” проти Франції, повідомляє агентство AFP. Метою нападів була спроба звільнення двох його поплічників, серед яких була його майбутня дружина, які були заарештовані в Парижі коли планували напад на посольство Кувейту.

Перша атака відбулася 29 березня 2982 року, коли через вибух у швидкому поїзді Le Capitole, який курсував між Парижем та Тулузою, загинули п’ятеро людей і були поранені ще 28. Відповідальність за теракт взяла на себе організація “Міжнародні терористи-друзі Карлоса”. Наступний вибух стався 22 квітня 1982 року: в Парижі було підірвано авто з вибухівкою біля анти-сирійської газети Al-Watan Al-Arabi внаслідок чого загинув перехожий та було поранено 60 людей.

Авто вибухнуло того ж дня, коли приятель Карлоса, швейцарець Бруно Бреге та Маґдалена Копп, яка стала дружиною Карлоса, були засуджені Паризьким судом.

Ще два теракти сталися напередодні Нового 1983 року. Під час першого вибух пролунав в швидкісному потязі TGV, що курсував між Марселем та Парижем. Загинули троє людей, поранені – 13. І майже одразу бомба спрацювала на вокзалі в Марселі – тоді загинули двоє.

Прокурори наполягають на тому, що Карлос у своїх листах взяв відповідальність за вибухи на себе. Документи були знайдені в архівах спецслужб Угорщини, Східній Німеччині та Румунії після падіння “залізної завіси”. Вони містили деталі участі Карлоса у згаданій серії терактів у Франції.

Адвокати Карлоса, серед яких і Ізабель Кутан-Пейре (Isabelle Coutant-Peyre), з якою Карлос одружився згідно до мусульманського обряду у в’язниці 10 років тому, переконують слідство, що папери радянської епохи – ненадійні джерела.

Ще троє учасників групи Карлоса – Алі Камаль аль-Іссаві, Криста-Марго Фрьолік та Іоганн Вайнріх – також серед тих, кого зараз судять заочно, за їх відсутності. Місце перебування Іссаві – невідоме,  Фрьолік мешкає в Німеччині, яка не погоджується на екстрадицію, а Вайнріх – відбуває довічний термін ув’язнення в Німеччині за участь в інших терактах, після арешту в Ємені у 1995 році.

Після терактів у Франції Карлос перебрався до Сирії звідки у 1991 році змушений був на прохання влади виїхати. Він намагався отримати притулок у Судані, а після багатьох років перебування “у бігах” французька секретна служба схопила його у Хартумі в 1994 році за підтримки уряду Судану.

Карлос і його адвокати наполягають, що його було захоплено і викрадено з Судану.

Тепер Карлосу, який напередодні оголосив 10-добовий страйк, відмовляючись від їжі, на протест проти переведення у карцер після того як він спілкувався з пресою, загрожує ще один довічний термін. Вирок планується винести у середині грудня.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •