Кабмін вирішив заощадити на пенсіях ліквідаторів та дітей-інвалідів

У Кабміні знайшли де можна заощадити

У суботу Кабінет міністрів опублікував постанову N745 від 6 липня, що визначає розміри виплат, які фінансуються за рахунок держбюджету. Найсуттєвіше постанова N745 торкнулася пенсій інвалідів-учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, осіб, які втратили годувальника та дітей-інвалідів, повідомляє сайт DT.ua.

Закон «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи» визначає їх пенсії у відсотках від прожиткового мінімуму для непрацездатних (з 1 квітня — 764 грн) – вони залежать від групи інвалідності і років участі у ліквідації наслідків аварії — від 110% до 220% ПМ.

Однак у змінах до закону про держбюджет на 2011 рік, прийнятих 14 червня, прописано, що виплати здійснюються залежно від наявності грошей у скарбниці.

Нова Постанова Кабміну закріплює розміри пенсій у 600-1200 грн, що на 240-480 грн менше, ніж прописано у законодавстві. Пенсія дітей-інвалідів має становити 70% ПМ, але її встановлено у розмірі 380 грн замість належних 534,8 грн.

Зміни торкнуться і пенсійних виплат (або щомісячного довічного утримання, державної соціальної допомоги) дітям війни. Надбавка складе 49,8 грн, хоча закон передбачає 25% ПМ — 191 грн. Постанова буде діяти до кінця року, пише «Коммерсант-Украина».

Екс-міністр праці і соціальної політики Людмила Денисова вважає постанову незаконною, такою, що порушує Конституцію і права громадян. На всі виплати в рамках закону потрібні «мільйони, тобто бюджет від них значно не постраждає», впевнена вона. Однак Кабмін Юлії Тимошенко також обмежував виплати — з 28 травня 2008 року пенсії чорнобильців становили від 530 грн до 1060 грн. Цю практику Людмила Денисова пояснила фінансовою кризою.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •