Кабмін у проекті закону пропонує підприємствам відмовитися від печаток

Кабмін планує позбавити підприємства обов'язкових печаток
Кабмін планує позбавити підприємства обов’язкових печаток

Кабінет Міністрів України пропонує спростити процедуру створення нового бізнесу в Україні завдяки відмові від необхідності застосування печаток у господарській діяльності підприємців. Відповідний законопроект було схвалено на засіданні уряду 10 квітня, передає агентство УНН.

“Проект Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення принципу провадження господарської діяльності суб’єктами приватного права без застосування печаток” спрощує процедуру відкриття бізнесу шляхом переходу до добровільності використання печаток суб’єктами господарювання приватного права”, — йдеться у повідомленні прес-служби Міністерства економічного розвитку та торгівлі.

Пропонується також встановити норму, за якою необов’язково підтверджувати печаткою особистий підпис уповноваженої особи. Крім того, цим законопроектом пропонується введення мораторію на отримання будь-яких документів дозвільного характеру для виготовлення печатки. Для цього Господарський кодекс України пропонується доповнити новою статтею 581, яка забороняє вимагати дозволи на виготовлення печаток.

Ухвалення подібного закону дозволить “спростити процедуру створення нових підприємств, поліпшити позиції України в міжнародних рейтингах”, вважає міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов. “Крім того, закон зменшить можливості для здійснення рейдерства і порушень при управлінні та веденні бізнесу. Такий простий приклад: коли на підприємстві відбувається зміна власника, то новий директор часто не може приступити до обов’язків через маніпуляції попередників з печаткою”, — пояснює міністр.

Проект Закону України був розроблений Міністерством економічного розвитку і торгівлі України для виконання положень Національного плану дій щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки. Проект Закону був узгоджений міністерством фінансів та міністерством юстиції.

Використання печаток в країнах Європи та СНД не передбачено, крім України, Росії та Азербайджану.

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •