Івана Павла ІІ визнано блаженним

Іван Павло ІІ став блаженним

У неділю 1 травня 2011 року за участі мільйона прочан з усього світу Іван Павло ІІ став блаженним. Під час Служби Божої на майдані Святого Петра у Ватикані Папа Римський Бенедикт XVI здійснив беатифікацію свого попередника.

На початку недільної Служби кардинал Аґостіно Валліні попрохав Папу беатифікувати Івана Павла ІІ.

Папа Римський Бенедикт 16 задовольнив це прохання: “Приймаючи прагнення нашого брата Аґостіно, кардинала Валліні, нашого генерального вікарія римської дієцезії, багатьох інших братів з єпископату та численних вірних, після врахування думки Конгрегації Канонізуючих Справ, наша апостольська влада погоджується, аби Шановний Слуга Божий Папа Іван Павло ІІ, від цієї хвилини стане блаженним, а його свято могло б відзначатися на місцях і згідно з правилами, 22 жовтня кожного року”.

Після цього на фасаді Базиліки Святого Петра було відкрито портрет Івана Павла ІІ.

У багатьох польських містах тривають урочистості у зв’язку з проголошенням Івана Павла ІІ блаженним. Незважаючи на дощову погоду, у Варшаві, на майдані Пілсудського, цілий день тривають урочистості. Вірні дивилися пряму трансляцію з Риму. На майдані моляться, беруть участь у концертах.

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск вважає, що навчання Івана Павла ІІ вплинуло на те, що сьогодні поляки стали кращими. Керівник польського уряду бере участь в урочистистях у Вадовицях. Він пояснив, що разом з президентом Броніславом Коморовським вони встановили, що керівник уряду повинен залишитися в цей час в країні, а президент бере участь в урочистостях у Римі.

Вадовиці – рідне місто Кароля Войтили, тобто Папи Івана Павла ІІ.

Кароль Войтила став блаженним за рекордно короткий термін в історії Церкви: 6 років і 29 днів. У католицькій традиції, за винятком окремих випадків, процес канонізації триває століттями.

Беатифікація відбулася по тому, як Ватикан визнав перше чудодійне зцілення французької черниці Марі Сімон-П’єр, яка молилася до Папи Івана Павла ІІ. Друге таке диво необхідне для того, щоб визнати Папу святим.

Марі Сімон-П’єр, яка присутня на церемонії у неділю, сказала віруючим, що “вилікувалась у ніч з 2 на 3 червня 2005 року. Я прокинулась о 4 ранку і відчула, що у мені щось змінилось. Вона каже, що її вилікував від хвроби Паркінсона Іван Павло II.

(З використанням матеріалів сайту polskieradio.pl та bbc.co.uk/ukrainian)

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •