В Італії сформовано уряд, який підтримали права коаліція і президент

Президент Італії Серджіо Маттарелла (Sergio Mattarella) в четвер вдруге надав мандат на створення уряду в країні з третьою в єврозоні за розмірами економікою маловідомому юристу Джузеппе Конте (Giuseppe Conte). Конте вже оголосив склад кабінету.

Лідер правої партії “Ліга Півночі” Маттео Сальвіні (Matteo Salvini) стане міністром внутрішніх справ, а на його партнера по коаліції главу руху “П’ять зірок” Луїджі Ді Майо (Luigi Di Maio) чекає портфель мінстр економічного розвитку.

Цікаво, що Паоло Савона (Paolo Savona), економіст-євроскептик, якого коаліція спочатку хотіла бачити на посаді міністра економіки, після відмови президента затвердити такий склад уряду, отримав посаду міністра у справах ЄС.

Міністром економіки тепер стане Джузеппе Тріо (Giuseppe Trio), професор політекономії, який підтримує ідею перебування Італії в єврозоні. Міністр закордонних справ Енцо Міланезі (Enzo Moavero Milanesi) також лояльний до Брюсселя політик.

В п’ятницю 1 червня новий уряд складе присягу.

Кількома днями раніше президент Італії. який заблокував перший склад уряду від правої коаліції, запросив економіста Карло Коттареллі (Carlo Cottarelli) сформувати тимчасовий уряд. Але дуже швидко стало зрозуміло, що після позачергових виборів цей уряд не мав шансів на отримання вотуму довіри в парламенті і минулого четверга Коттареллі відмовився від мандату на створення уряду “технократів”.

Італійські медіа переконані, що міністр економіки Дж. Тріа можливо наполягатиме на зменшенні податкового тиску, але підтримає подальше перебування Італії у зоні євро.

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •