Плани нового уряду Італії налякали Брюссель

Як стало відомо, в Італії, після 80 діб переговорів, обидві партії, які два місяці тому на парламентських виборах отримали найбільші частки голосів виборців, домовилися про формування уряду.

Майбутні плани нового уряду дуже непокоять політиків в ЄС. Кабінет міністрів в Римі буде готовий до суттєвого збільшення бюджетних витрат і зовнішнього боргу, що є прямою небезпекою для всіх країн єврозони.

Серед іншого, новий італійський уряд не погодиться з політикою ЄС щодо Росії, зокрема стосовно санкцій, а також не підтримуватиме Брюссель у вирішенні проблем мігрантів.

Прем’єр-міністром уряду став мало відомий 53-річний юрист, професор права Джузеппе Конте (Giuseppe Conte), який немає досвіду роботи у державних структурах. Президент країни Серджіо Маттарелла (Sergio Mattarella) в середу 23 травня попросив Конте сформувати уряд.

Критики вже заявили, що Конте буде маріонеткою в руках партійного керівництва обох партій: Руху П’ять зірок (Five Star Movement), який називають популістським, та який завоював популярність участю у протестах, та правої партії Ліга (League), платформа якої базується на націоналістичних гаслах.

Нового прем’єра вже встигли звинуватити у брехні, яку виявили у його резюме.  Газета The New York Times з’ясувала, що Конте не знають в New York University, хоча саме цей університет той згадав у резюме, як місце, де він ніби підвищував свою кваліфікацію.

Конте, який збирається подати на затвердження президента склад кабінету, має докласти значних зусиль, щоб переконати Брюссель, де політики вже готуються до розвитку подій за “жахливим сценарієм”.

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •