Італійський Сенат схвалив пакет заходів жорсткої економії, як наполягає Євросоюз

Сенат італійського парламенту ухвалив жорсткі заходи економії

Італійський Сенат схвалив закон про бюджет, повідомляє газета Corriere della Sera. Ухвалення пакету заходів жорсткої економії, як наполягає Євросоюз, було головною умовою відставки прем’єр-міністра країни Сильвіо Берлусконі, який править країною з 1995 року.

Голосування Палати депутатів відбудеться в суботу, повідомляє Газета.ру.

У вівторок ввечері президент Італії Джорджо Наполітано заявив, що прем’єр-міністр Сильвіо Берлусконі залишить свій пост після затвердження держбюджету країни.

Заява була зроблена на тлі зростання прибутковості італійських боргових зобов’язань до чи не рекордного рівня в 6,68%, що свідчить про те, що інвестори високо оцінюють імовірність дефолту Італії. Економіка країни – одна з проблемних в єврозоні. Держборг Італії становить 121% ВВП.

Раніше у своїй колонці в газеті Financial Times, економічний радник президента США Нуріель Рубіні, що передбачив кризу 2008 року, написав, що для того щоб впоратися з борговою кризою, Італія, швидше за все, буде змушена покинути єврозону і повернутися до власної валюти – ліри.

Рубіні стверджує, що навіть реструктуризація боргу країни не зможе вирішити її економічні проблеми, тому що принесе тільки тимчасове полегшення, а діючому прем’єр-міністрові Сильвіо Берлусконі не вдається переконати ринки в тому, що уряд зможе скоротити державні витрати і розплатитися з боргами.

Заборгованість Італії складає € 1,9 трлн – більше, ніж у Греції, Ірландії, Іспанії та Португалії разом узятих.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •