Ісламісти в Єгипті отримали більшість місць у парламенті

В Єгипті обирають парламент

Рух “Брати-мусульмани” заявив сьогодні, що ісламістська Партія свободи і справедливості за підсумками першого раунду парламентських виборів у Єгипті отримала більшість місць у законодавчому органі країни. Про це повідомляє Reuters із посиланням на джерела серед єгипетських ісламістів.

28 листопада в Єгипті стартував перший тур парламентських виборів. Тоді голосували великі міста. У цей понеділок голосування проходило на інших виборчих дільницях. Повідомляється, що за підсумками голосування в єгипетській “глибинці” ісламісти посилили свою перевагу над лібералами і салафітами, отриману ще минулого понеділка.

Згідно з повідомленням Reuters, Партія свободи і справедливості забезпечила собі 34 місця в парламенті. Ще 22 місця ісламісти завоювали 28-29 листопада.

Офіційні результати очікуються не раніше ніж у четвер. Зазначимо, що результати першого раунду голосування (28-29 листопада) першого туру виборів продемонстрували значну підтримку населенням ідей ісламістів. Вони отримали 36,6% голосів виборців. Салафіти здобули лише 24,4% і стали другими. Ще дві третини депутатських мандатів будуть обиратися пропорційно за партійними списками.

“Брати-мусульмани”, інтереси яких представляє Партія свободи і справедливості, заявили, що готові створювати широку коаліцію з іншими партіями, що пройшли до парламенту, повідомляє сайт агентства УММА.

Єгипет став другою країною, де стався переворот під час так званої “арабської весни”. Під тиском населення екс-президент країни Мубарак 11 лютого 2011 пішов у відставку. Владу в країні взяли військові.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •