Греція в центрі уваги саміту ЄС

Порятунок Греції - справа всього Євросоюзу

На дводенному саміті в Брюсселі глави держав та урядів Євросоюзу хочуть допомогти Греції уникнути фінансового колапсу, а заодно захистити єдину валюту євро.

Напередодні саміту Євросоюзу до європейців звернувся глава Федерального резерву США Бен Бернанке. Він попередив про можливість державного банкрутства та закликав дійти якогось рішення у питанні Греції. В разі провалу цих рятувальних зусиль, застеріг далі Б. Бернанке, під загрозою опиниться глобальна фінансова система.

На саміті в Брюсселі, який триватиме у четвер і п’ятницю, нових ідей від глав держав та урядів Європейського Союзу не очікують, оскільки міністри фінансів єврогрупи напередодні вже сформулювали умови для виділення запланованого на липень траншу фінансової допомоги обсягом 12 мільярдів євро.

Серед умов єврогрупи – схвалення грецьким парламентом пакету заощаджень, який напрацював уряд Ґіоргіоса Папандреу. Перед самітом на нараду в Брюсселі також збираються лідери європейських консервативних партій під егідою Європейської народної партії. У безпрецедентній акції взаємовиручки вони мають натиснути на свого колегу Антоніса Самаріса з грецької опозиції, котрий досі саботував урядові плани.

Програма заощадження, яка зробить можливим надходження допомоги Греції, була лише у середу ввечері розглянута й остаточно затверджена кабінетом Ґ. Папандреу. За даними грецьких ЗМІ, вона включає в себе підвищення у найближчі роки податків та зменшення кількості державних службовців. До того ж, мають зрости мита на бензин та податок на транспортні засоби. У планах також скорочення частини пенсій, що перевищують 1700 євро, урізання надбавок держслужбовцям тощо.

(за матеріалами Deutsche Welle)

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •