Греки скажуть на референдумі чи згодні прийняти допомогу ЄС

Уряд Греції винесе на всенародне голосування пакет допомоги ЄС

Прем’єр-міністр Греції Георгіос Папандреу заявив, що винесе на всенародне голосування питання про прийняття нового пакету допомоги Європейського Союзу, про який лідери ЄС домовилися минулого тижня.
Крім того, глава уряду хоче провести у парламенті голосування щодо вотуму довіри уряду, щоби отримати підтримку депутатів на весь термін його перебування при владі, передає BBC Ukrainian.

Попри протиріччя у парламенті аналітики припускають, що Г. Папандреу вдасться здобути підтримку депутатів. Питання про вотум довіри уряду може бути винесене на голосування в парламенті вже наприкінці цього тижня. Тоді як референдум, як припускають, може відбутися на початку наступного року після того, як стануть відомі остаточні деталі домовленостей Греції з Євросоюзом та кредиторами.

На голосуванні греків запитають, чи згодні вони прийняти новий пакет допомоги ЄС. Йдеться про надання Афінам 130 мільярдів доларів, про що минулого тижня лідери ЄС домовилися в Брюсселі. Крім того, було ухвалене рішення про списання половини грецького боргу.

Втім, у Греції в останні місяці відбуваються масштабні протести проти заходів жорсткої економії, які ЄС та інші міжнародні кредитори вимагають від Афін в обмін на фінансову допомогу.

Як свідчать опитування громадської думки, більшість греків не підтримують домовленість з ЄС. Більшість греків надають перевагу хаосу дефолту перед роками економії та економічної скрути. Чимало греків вважають, що уряд зайшов занадто далеко, дозволяючи Євросоюзу та Міжнародному валютному фонду диктувати країні, які заходи економії запроваджувати.

Опозиція заявляє, що цим референдумом Г. Папандреу хоче уникнути дочасних виборів.

“Прем’єр-міністр намагається купити собі часу. … Ми хочемо чітких рішень. І чітке рішення є очевидним: вибори”, – заявив Костас Гіулекас з правоцентристської партії “Нова демократія”.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •