Horsemanning – нове вірусне захоплення в інтернеті

Класичний сюжет фото "без голови"

В інтернеті все більше говорять про horsemanning (horsemaning) як нове масове захоплення, пов’язане з поширенням в глобальній мережі специфічних фотографій, коли для нього позують “без голови”, а точніше тіло і голова на фото – окремо.

Назва нової вірусної забавки походить від англійського слова Horseman, тобто вершник. Але це тільки пів-справи. Вершник цей – без голови, тобто він “Вершник без голови”. В даному випадку у вершника є літературний прототип – Headless Horseman діє у популярному оповіданні англійського письменника Вашингтона Ірвінга The Legend of Sleepy Hollow (Легенда про Сонну лощину), яке вперше вийшло з друку у 1820 році. Нам, скоріше, більше знайомий інший герой – з роману Майн Ріда “Вершник без голови”.

Перше фото у стилі хорсманнінг зроблене у 20-х роках

Якщо бути точним, то фотографуватися  з “відтятою” головою було модно ще в 20-ті роки минулого століття. Фото дівчинки, яке стало культовим і яке, згідно до легенди, було знайдене на блошиному ринку, вважається першим прикладом хорсманнінга. Зараз цей фототрюк почав поширюватися в онлайні з новою силою, дякуючи простоті та зручності сервісів поширення фотографій, зокрема, у соціальних мережах.

Для того, щоб зробити якісне фото відповідного сюжету необхідні двоє, або навіть троє людей. Один в кадрі лежить так, щоб його голову було не видно. Інший, навпаки, ховається і виставляє лише голову. Якщо все зроблено добре, фото виглядає дуже ефектно і фактично є різновидом оптичної ілюзії. Хорсманнінг завдяки більшому ефекту поступово витісняє інший культовий спосіб фотографуватися – планкінг (planking), коли персонаж на фото лежить долилиць у незвичних місцях з притиснутими до боків руками, виглядаючи як дошка (або планка).

Приклад трансгендерного хорсманнінгу

Хорсманнінг потребує партнерства під час створення фото, отже краще підходить до сучасного захоплення соціальними проектами в інтернеті. Відповідно, вже створені сайти де демонструються такі фото: www.horsemanning.com – один з них.  У соціальній мережі Facebook існує сторінка цієї спільноти.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •