Голову Міжнародного валютного фонду Домініка Стросс-Кана чекають у суді

Голова Міжнародного валютного фонду Домінік Стросс-Кан

Голова Міжнародного валютного фонду Домінік Стросс-Кан (Dominique Strauss-Kahn) вперше з’явиться в суді в понеділок, одразу після того, як пройшов медичне обстеження. Йому висунуто попереднє звинувачення в сексуальному насильстві. Судове слухання відкладено до отримання результатів судово-медичної експертизи, повідомляє газета The Daily Telegraph.

Заарештований у суботу в аеропорту Нью-Йорка чиновник заперечує напад, спробу зґвалтування та утримання проти її волі 32-річної покоївки готелю. Д. Стросс-Кан вирушав до Європи для зустрічі з канцлером Німеччини Анґелою Меркель. Сьогодні він мав взяти участь у зустрічі міністрів фінансів країн ЄС у Брюсселі, де обговорять питання про фінансову допомогу Португалії і Греції.

МВФ у зв’язку з арештом Д. Стросс-Кана відклав на день засідання свого виконавчого комітету. Д. Стросс-Кан очолює МВФ із 2007 року.

Можливий кандидат від соціалістів на запланованих на квітень наступного року виборах президента Франції, Д. Стросс-Кан, за попередніми даними що з’явилися в пресі, вчинив насилля до 32-річної покоївки, що прийшла прибратися в його номері вартістю більше 2 тис. доларів за ніч у готелі Sofitel поблизу площі Times Square у Нью-Йорку, біля першої години дня у суботу.

За словами покоївки, “він вийшов голим із ванної кімнати, підбіг до неї … та затягнув назад до ванної, де сексуально її домагався”, повідомив Пол Браун, речник Нью-Йоркської поліції.

Фінансист через деякий час поїхав до аеропорту JFK, залишивши в номері мобільний телефон та інші речі.  “Виглядало так, ніби він дуже поспішав”, пояснив П. Браун. У керівника МВФ була спеціальна угода з авіакомпанією, за якою він міг отримати місце в першому класі на будь-який рейс без попереднього повідомлення.

Д. Стросс-Кан подзвонив до готелю з проханням забрати його телефон, після чого поліція виявила його у літаку авіакомпанії Air France що прямував до Парижу.

Драматичне затримання провели поліцейські у цивільному, що присутні на борту кожного рейсу, за 10 хвилин до зльоту, біля 16.40 за місцевим часом.

Поліція раніше відреагувала на дзвінок на номер 911 від одного з працівників готелю, колеги згаданої покоївки. Її пізніше було госпіталізовано з “невеликими пошкодженнями”.

Допит Д. Стросс-Кана відбувся в одному із спеціальних відділів поліції, і після арешту висунули попереднє звинувачення у сексуальному насильстві. Як повідомила поліція, жертва вказала на нього серед кількох людей під час формальної процедури впізнання.

Покоївка готелю мала позитивні відгуки на роботі, де вона працювала три роки.

Поліція пдтвердила, що на офіційних осіб МВФ  поширюється дипломатична недоторканість під час “виконання службових обов’язків”, але випадок з Д. Стросс-Каном не підпадає під це визначення.

Один з адвокатів у справі Д. Стросс-Кана, Бенджамін Брафман (Benjamin Brafman), заявив, що його клієнт “відкидає всі звинувачення і буде захищатися”. Дружина фінансиста Енн Сінклер (Anne Sinclair), французька тележурналістка, висловила впевненість, що “його невиновність буде підтверджено”.

Французькі ЗМІ називають Д. Стросс-Кана “Великим звабником” та критикують за його поведінку по відношенню до жінок. У 2008 році голова МВФ визнав, що “помилявся”, коли мав інтимні стосунки з колегою, що займала одну з керівних посад у Фонді.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •