Головні новини на ранок 3 липня 2011 року

Новини на ранок 3.07.2011

В Севастополі святкують День флоту України. О 22:00 над містом – святковий феєрверк.

В Індії знайдено старовинний скарб з коштовностями, вартість яких попередньо оцінюють у 600 млн. доларів.  За інформацією BBC на півдні країни під спорудою храму 16 століття виявили шість склепів  в яких більше ста років зберігалися золоті та срібні речі, монети, дорогоцінне каміння, тощо.

Посол Польщі Генрік Литвин припускає безвізовий режим України з Європейським Союзом на час проведення чемпіонату Європи з футболу в 2012 році, якщо Україна виконає свої зобов’язання перед ЄС. При цьому посол зазначив, що масове відвідування українськими вболівальниками Польщі не передбачається.

Міністри фінансів країн єврозони схвалили надання Греції своєї долі чергового траншу фінансової допомоги в розмірі 8,7 млрд. євро. В термін до 15 липня Афіни отримають 12 млрд. євро в якості термінової допомоги. В цей транш входять крім грошей ЄС і ресурси МВФ. Як повідомляється, всього МВФ і ЄС нададуть Греції в якості другої антикризової позики порядку 110 млрд євро.

У центрі єгипетської столиці Каїрі, на площі Тахрір, 200 учасників протесту поставили в суботу наметове містечко – як продовження п’ятничної акції. У п’ятницю близько 5 тисяч осіб взяли участь у мітингу з вимогою покарати всіх винних у загибелі мирних демонстрантів під час антиурядових виступів 25 січня.

Представник російської державної компанії “Рособоронекспорт” звинуватив Україну, буцімто, в порушенні прав інтелектуальної власності на десантні кораблі на повітряній подушці, які Київ намагається продати Китаю. Десантні кораблі класу “Зубр”, розроблені за радянських часів, вважаються найбільшими у світі суднами на повітряній подушці. Кораблів класу “Зубр” у світі зараз приблизно десять. В НАТО їх називають Pomornik. Згідно з контрактом 2009 року, який оцінюють у 350 млн доларів, на замовлення Китаю у Феодосії мають побудувати 2 десантні кораблі класу “Зубр”. Ще два кораблі планувалося побудувати в Китаї за допомогою українських інженерів.

Колишній губернатор Массачусетсу Мітт Ромні, якого вважають лідером президентської гонки 2012 у стані Республіканської партії, зібрав найбільше грошей на свою кампанію з усіх кандидатів-республіканців – біля 20 млн. доларів.

Стан морської води на пляжах в Одесі відповідає санітарним нормам. Раніше повідомлялося про закриття всіх пляжів через рясні зливи. Нові дослідження води показали, що всі показники – в нормі.

Рафаель Надаль та Новак Джоковіч розіграють сьогодні головний трофей Уїмблдону у чоловічому фіналі. Початок матчу на Центральному корті о 14:00 за місцевим часом (16:00 – за Києвом).

Вражаючі фото нічного неба, зірок та ландшафтів від грецького фотографа Кріса Котсіопулоса (Chris Kotsiopoulos).

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •