Голова Goldman Sachs: єврозона може розвалитися

Джим О'Ніл

Країни, які є членами зони євро, можуть втратити інтерес до єдиної валюти якщо розпочнеться інтеграція фінансової системи очолювана Німеччиною, заявив в неділю голова Goldman Sachs Asset Management в інтерв’ю газеті Sunday Telegraph.

Португалія, Ірландія, Фінляндія та Греція можуть скоріше залишити єврозону ніж погодитись на єдину фінансову систему, вважає Джим О’Ніл, який керує установою що розпоряджається активами загальною вартістю більше ніж 800 млрд доларів.

Він також закликав Європейський центральний банк (European Central Bank (ECB) продемонструвати більше лідерських якостей щоб заспокоїти інвесторів.

“Німці хочуть фіскальної єдності та більшого контролю з центру – маючи на увазі єдине міністерство фінансів”, каже  Дж. О’Ніл. На думку банкіра, тільки Німеччина, Франція та країни Бенелюксу були готові для існування в умовах монетарного союзу бо обмінні курси їхніх валют були достатньо близькими. Для інших переваги такого союзу викликають сумніви.

Дж. О’Ніл впевнений також, що пакет фінансової допомоги країнам-боржникам не вирішить їхні проблеми і Європейський центробанк має продовжувати викуповувати облігації таких країн.

Італія може стати наступною жертвою боргового ланцюжка в Єврозоні, бо прибутки за її 10-річними облігаціями вже сягають 6.38 відсотків і продовжують зростати, тоді я критичними вважаються 7%. Європейський центральний банк вже обговорює можливість припинення викупу зобов’язань Італії якщо країна не надасть плану жорстких реформ.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •