Генерал Петреус: Аль-Каїди на теренах Афганістану немає

Генерал Петреус поки не знає, де служитиме далі

Головнокомандувач збройних сил США та НАТО у Афганістані генерал Дейвід Петреус заявив 9 квітня про те, що він не вважає, що бойовики “Аль-Каїди” присутні у Афганістані, повідомляє сайт MSNBC, цитуючи агентство Reuters.

Звертаючись до журналістів у штабі об’єднаних сил у Кабулі, генерал уточнив, що певна кількість бойвиків ховаються у важкодоступних регіонах на сході Афганістану, але питання про їхню присутність на теренах країни вже не стоїть.

Дещо раніше видання The Wall Street Journal повідомило, що за останні шість-вісім місяців “Аль-Каїда” закладала нові тренувальні табори, сховища та бази уздовж північно-східного кордону з Пакістаном. Посилаючись на анонімні джерела з Талібану та американських військових кіл, газета робила висновок, що “Аль-Каїда повертається”.

Відповідаючи на запитання журналістів, генерал  Петреус заявив, що недавній напад на резиденцію ООН у Мазарі-Шарифі на півночі країни, під час якого загинули сім працівників місії, не вплине на заплановану на літо передачу місцевим збройним силам ініциативи щодо підтримання безпеки у столиці провінції.

Генерал також повідомив, що не має інформації щодо наступного місця своєї служби. На запитання, чи не хотів би він зайняти пост директора ЦРУ, генерал Петреус прямо не відповів, і додав, що не вважає припустим коментувати посаду, яку, можливо, йому запропонують у Вашингтоні.

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •