Guardian: дочка Тимошенко вважає арешт матері “помстою” за опозиційність

Юлія Тимошенко з дочкою Євгенією (фото - Sergey Dolzhenko/EPA)

У статті, базованій на розмові із дочкою Юлії Тимошенко, Євгенією Карр, британське видання Guardian пише, що порушення нової справи проти екс-прем’єра України лише підтверджує думку про те, що її справа та арешт були помстою.

“Це просто є помстою, справою, яка має показати іншим опозиціонерам: не піднімайте голову, не намагайтеся із нами боротися”, – наводить Guardian думку Євгенії Карр щодо першої карної справи, порушеної проти її матері, за якою Юлію Тимошенко вже визнано винною і засуджено до 7 років позбавлення волі, повідомляє BBC Ukrainian.

Але далі, лише два дні після винесення цього вироку, проти українського екс-прем’єра знову було порушено справу, яка цього разу стосується подій 1997 року, коли Юлія Тимошенко очолювала компанію Єдині енергетичні системи України.

“Ми були шоковані, – каже Євгенія Карр. – Але це ще раз показало, що вони дотримуються певного плану – зниження політичних опонентів”.

У тюрмі, збудованій у 19 столітті, немає гарячої води та нормального освітлення. Але у таких умовах Юлія Тимошенко готується до своєї другої справи.

“Зараз, після відкриття другої справи, у неї буде ще більше чого читати”, – каже Євгенія Карр.

Британське видання також нагадує, що вирок у першій справі Тимошенко, що стосувалася газових угод із Росією від січня 2009 року, викликав відверто негативну реакцію Євросоюзу і поставив під загрозу підписання угоди про створення зони вільної торгівлі між Києвом та Брюсселем. Через це, пише Guardian, є певні очікування того, що українське законодавство буде змінене таким чином, аби звинувачення проти екс-прем’єра були зняті при повторному розгляді справи у апеляційному суді.

Але, як вважає дочка засудженої, навіть жорстка реакція з боку ЄС не змусить українську владу відступитися від свого плану з приборкання політичних опонентів:

“Президент та його прибічники вирішили прибрати опонентів за будь-яку ціну. Вони не дослухаються до жодних закликів світу. Наразі мені здається, що їх нічого не зупинить”, – наводить слова Євгенії Карр Gardian.
Британське видання також пише, що Євгенія хотіла би, аби її мати покинула політику і жила “нормальним життям”, але “якщо забрати політику із її життя, вона просто не зможе жити”.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •