Google святкує 60-річчя першого роману Станіслава Лема

Google сьогодні присвячує свій логотип Станіславу Лему

Найбільший світовий інтернет-пошуковик Google святкує в середу 60-річчя першої публікації відомого фантаста Станіслава Лема спеціальним інтерактивним логотипом на головній сторінці google.com.

В 1951 році був опублікований роман Станіслава Лема “Астронавти”. Для святкового логотипу Google вибрав ілюстрації Даніеля Мруза до іншого твору автора – до серії оповідань “Кіберіада”, повідомляє агентство РИА Новости.

Графіка до збірки оповідань Кіберіада

Щоб потрапити на сторінку з результатами пошуку за запитом “Станіслав Лем” користувачеві буде необхідно виконати декілька завдань. Наприклад, розв’язати прості математичні завдання.

Станіслав Лем один з найвідоміших письменників-фантастів 20 століття. Його книги перекладені на 40 мов. Твори автора розійшлися накладом у більш ніж 30 млн копій.

Google змінює традиційний логотип на головній сторінці свого пошукача на святкові Дадлі до свят, а також знаменним датам.

Так, цього року інтернет-компанія відзначила дні народження російського вченого і громадського діяча Михайла Ломоносова, письменника Федора Достоєвського, Helloween, власне 13-річчя, місячне затемнення та інші пам’ятні дати.

Дитячі та юнацькі роки Станіслава Лема минули у Львові, про що він розповів у книзі «Високий Замок» (1966).

1939 року він вступив до медичного інституту в рідному місті. Німецька окупація Львова влітку 1941 року перервала його навчання. Після кількарічних блукань у воєнному лихолітті (відображених у трилогії «Незмарнований час»), юнак опиняється у Кракові й вступає на медичний факультет Ягеллонського університету.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •