Франсуа Олланд – кандидат у президенти Франції від соціалістів

Франсуа Олланд

Колишнього голову Соціалістичної партії Франції Франсуа Олланда (François Holland) соціалісти й громадяни, які підтримують лівих, обрали своїм кандидатом у президенти. У таборі президента Ніколя Саркозі задоволені таким вибором, передає Deutsche Welle.

Франсуа Олланд проти Ніколя Саркозі. До такого фінального сценарію президентських виборів у квітні 2012 року можуть вже нині готуватися французькі виборці.

У неділю, 16 жовтня, у другому турі виборів кандидата в президенти серед членів і прихильників Соціалістичної партії Франції переміг колишній голова цієї партії Франсуа Олланд. Йому вдалося вибороти близько 56 відсотків голосів у ході перших, проведених за аналогом американських «праймеріз», виборів кандидата в президенти від певної політичної сили.

Мартин Обрі програла “праймеріз”, але обіцяє “згуртованість” соціалістів за кандидатом Олландом.

Загалом близько трьох мільйонів громадян прийшли на другий тур французьких «праймеріз». І більшість з них підтримала не нинішнього лідера соціалістів Мартін Обрі, а колишнього голову Фрасуа Олланда. Обоє, після проголошення результатів попереднього вибору, закликали французьких прихильників соціалістів передусім до єдності. «Сьогодні йдеться про згуртованість за нашим кандидатом», сказала М. Обрі, а переможець Ф. Олланд у своїй першій промові як кандидат у президенти наголосив: «Ми зараз усі – єдині!»

Ф. Олланду – 57 років, нині він – мер міста Тюлль і депутат Національних зборів Франції. Й нього за плечима – солідна кар’єра в партії, він має незаплямовану репутацію і його люблять виборці. На останніх парламентських виборах мандат Олланда був підкріплений 95 відсотками голосів у його виборчому окрузі Коррез.

Цікава деталь – Олланд був у «цивільному шлюбі» з Сеґолен Руаяль, яка 2007 року програла президентські вибори представнику консервативного табору Ніколя Саркозі. У той же рік розпався і союз Руаяль і Олланда.

Тим часом у таборі президента Франції висловлюють задоволення вибором, який зробили прихильники соціалістів. Ф. Олланд вважався серед консерваторів «бажаним» суперником для Саркозі на наступних президентських виборах. До речі, сам чинний французький президент досі не оголосив про висунення своєї кандидатури на посаду президента.

Популярність нинішнього президента Франції Ніколя Саркозі перебуває нині на найнижчому рівні з часу його приходу до влади. Про свою прихильність до нього відкрито заявляють нині всього 30 відсотків виборців.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •