Frankfurter Allgemeine: Путін не отримає премію “Квадрига”

Німці передумали давати премію Путіну

Опікунська рада німецької премії “Квадрига” (Quadriga-Preises) прийняла рішення не вручати її прем’єр-міністру Росії Володимиру Путіну, повідомляє німецьке видання Frankfurter Allgemeine.

Про нагородження глави російського уряду стало відомо 10 липня. Заявлялося про те, що Путін отримає премію за великий внесок у розвиток відносин з об’єднаною Німеччиною, інформує Gazeta.ua.

Відразу після цього в ЗМІ почалося бурхливе обговорення цього рішення. Співголова партії “зелених” Джен Оздемір на знак протесту покинув журі, а один з колишніх лауреатів Олафур Еліассон взагалі повернув нагороду назад. Те ж саме пообіцяв зробити і колишній президент Чехії Вацлав Гавел.

У журі “Квадриги” намагалися пояснити, що для отримання премії необов’язково відповідати ідеалам західної ліберальної демократії, проте потім все ж пішли на поступки і прийняли дивне рішення в цьому році “Квадригу” не вручати. Незрозумілим, щоправда, залишається питання, чи отримають премію інші номінанти – міністр закордонних справ Мексики Патрісія Еспіноза, письменниця Бетюл Дурмаз і глава палестинського уряду Салам Файя.

Премія “Квадрига” названа на честь скульптури, що вінчає Бранденбурзькі ворота в Берліні, і являє собою позолочену копію четвірки коней. Крім того, до премії додається грошова винагорода у розмірі 100 тис. євро.

За традицією, її вручають в День німецької єдності, 3 жовтня, в столиці ФРН.

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •