Фобос-Грунт передав на Землю телеметричні дані які зараз вивчаються

Фобос-Грунт перед стартом

Фахівцям Європейського космічного агентства (ЄКА) знову вдалося зв’язатися з російським апаратом «Фобос-Грунт”, який знаходиться на навколоземній орбіті, і прийняти телеметричні дані апарату. Зараз ці дані передані в НВО імені Лавочкіна, сказав представник ЕКА в Москві Рене Пішель, повідомляє сайт газети Ведомости.

Сеанс зв’язку тривав шість хвилин, якість сигналу була хороша, однак чи вдалося отримати достатньо інформації, можуть сказати тільки російські фахівці. Роскосмос підтвердив отримання телеметричних даних з апарату «Фобос-Грунт”. Про це заявила прес-секретар керівника відомства Ганна Ведищева.

Зв’язатися з «Фобос-Грунт» вперше після запуску 9 листопада вдалося в ніч на 23 листопада станції ЄКА в Перті. Російській стороні зв’язатися з апаратом важко, оскільки він знаходиться в зоні видимості російських станцій дуже мало часу. У ЄКА ширше мережа станцій спостереження. Крім того, станція в Перті знаходиться в найбільш вигідній для зв’язку зоні, де сонячні батареї апарату освітлені Сонцем і на борту гарантовано є електроживлення. Крім того, спеціально для роботи з «Фобосом» 15-метрова антена станції була модифікована.

Протягом ночі ЄКА збиралася спробувати провести ще кілька сеансів зв’язку з «Фобос-Грунт”, поки про їх результати нічого не повідомляється.

Апарат «Фобос-грунт”, призначений для дослідження супутника Марса Фобос і доставки на Землю зразків грунту, стартував з космодрому Байконур в ніч на 9 листопада. Обидві ступені ракети-носія «Зеніт-2 SБ» відпрацювали штатно, проте маршова рухова установка не включилася і не змогла перевести апарат на траєкторію міжпланетного перельоту.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •