Фламандці відкрито закликають до розколу Бельгії

Барт де Вефер агітує за розкол Бельгії

Найбільша політічна партія Бельгії – Новий фламандський альянс – почала відкрито закликати до розколу країни, повідомляє сайт Deutsche Welle.

Поштовхом послужило обурення щодо кандидатури нового прем’єр-міністра, призначеної королем. Альберт ІІ розпорядився, щоб лідер соціалістів-франкофонів Еліо ді Рупо (Elio Di Rupo) почав формування нового бельгійського уряду. Керівник альянсу Барт де Вефер (Bart De Wever) піддав нищівній критиці це призначення.

“Нашою метою є незалежна Фландрія у складі Європейського Союзу, що має бути зроблено крок за кроком, відповідно до принципів демократії,” – йдеться на сайті Нового фламандського альянсу. Ця інформація з’явилася не лише фламандською мовою, а й французькою, англійською та німецькою. Керівництво партії наголосило, що таким чином намагається звернутися до широкого загалу європейців.

Окрім цього, у листі до короля Новий фламандський альянс повідомив, що починає проводити паралельні переговори щодо реформи державного устрою, економічних та соціальних питань і, зрештою, власне про формування уряду. Водночас керівництво пообіцяло, що розгляне пропозиції франкофона Еліо ді Рупо “із великим інтересом”.

Король Альберт ІІ опирається проведенню нових виборів до парламенту. На думку короля, це призведе до того, що серед народних обранців побільшає прихильників розділу Бельгії. Таким чином, Альберт ІІ відкидає практично єдиний шлях подолання бельгійської політичної кризи.

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •