Фільм про лесбійське кохання отримав Золоту пальмову гілку у Каннах

Фільм про лесбійське кохання отримав Золоту пальмову гілку у Каннах

У Каннах у Франції в неділю завершився традиційний Каннський кінофестиваль. “Золоту пальмову гілку” (The 66th Cannes Festival’s Palme d’Or) за найкращий фільм журі присудило стрічці «Життя Адель» (La vie d’Adele) французько-туніського режисера Абдельлатіфа Кешиша (Abdellatif KECHICHE), який оповідає про кохання між 15-річною дівчинкою-підлітком та старшою жінкою.

httpv://www.youtube.com/watch?v=BRDQrcYF1is

«Життя Адель» – це тригодинне розмовне кіно з еротичними сценами небаченої раніше інтенсивності і натуралістичності. Критики вважають, що фільм через це матиме проблеми в прокаті.

httpv://www.youtube.com/watch?v=zIb8Y0uG0o0

httpv://www.youtube.com/watch?v=gsncBtghTo0

Таким чином, вперше в історії Каннського фестивалю найпрестижнішу нагороду отримала стрічка, що є екранізацією комікса. Фільм базується на графічній новелі Жюлі Маро (Julie Maroh) під назвою “Блакитний – це гарячий колір” (Le Bleu est une couleur chaude), яка вийде у продаж в США пізніше цього року.

Гран-прі фестивалю отримала стрічка братів Коенів (Ethan Coen, Joel Coen) «Всередині Льюїна Девіса» (Inside Llewyn Davis) про співака-початківця.

За призи фестивалю змагалося загалом 20 фільмів, повідомляє Радіо Свобода.

Приз найкращій актрисі вручили Береніс Бежо (Berenic Bejo)з Франції за роль у родинній драмі «Минуле» іранського режисера Асгара Фаргаді (Asghar Farhadi), приз найкращому акторові – ветеранові Голлівуду Брюсу Дернові (Bruce Dern) за роль у фільмі «Небраска» Александера Пейна (Alexander Payne).

Українські кінопроекти були представлені на цьогорічному Каннському кінофестивалі, який відкрився 15 травня, поза конкурсною програмою.

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •