Фільм Джорджа Клуні відкриває 68-й Венеціанський кінофестиваль

Золоті леви Венеції

Венеція знову перетворюється на свято кіномистецтва. За головний приз – Золотого лева до десятого вересня змагатимуться двадцять дві стрічки, повідомляє Deutsche Welle.

The Ides of March

Венеціанський кінофестиваль не лише найстаріший кінофестиваль у світі, його вважають душею авторського кіно. Тут значно менше місця для комерції на відміну від Канн, натомість у центрі уваги – кіномистецтво.

Фільм-відкриття цьогорічного італійського кінофоруму – стрічка «Березневі іди» голлівудської зірки і підкорювача жіночих сердець Джорджа Клуні. Фільм оповідає про «кухню» президентських перегонів у США, показуючи історію молодого PR-гуру, котрий під час роботи на одного з кандидатів втягується в корупційну оборудку.

Клуні не лише знявся в політичному трилері у ролі кандидата у президенти, губернатора Майка Морріса, він ще й сам є автором сценарію та режисером цієї стрічки.

httpv://www.youtube.com/watch?v=BMFPh_ZrrjE

Канадський режисер Девід Кроненберґ, відомий майстер фільмів-жахів цього разу занурюється в історію стосунків «ветеранів» психоаналізу та не завжди витіснений у глибини підсвідомого-несвідомого чи сублімований “недозволений” сексуальний потяг самих авторів революційних наукових теорій. Німецько-канадська спільна робота «Небезпечний метод» розкриває історію сварки між Зіґмундом Фрейдом та його талановитим учнем Карлом Ґуставом Юнґом через амурні пригоди останнього з однією з пацієнток. Цей неприйнятний з точки зору професійної етики любовний зв’язок настільки обурив Фрейда, що стався скандал. Зйомки картини відбувалися поблизу Віденського університету, у парку Бельведерського палацового комплексу, а також на вулиці Берґґассе, де розташовано будинок, у якому жив «батько» психоаналізу.

httpv://www.youtube.com/watch?v=uZ7JKmcLTsI

За Золотого лева змагатиметься і «Бог різанини», стрічка Романа Поланського німецько-французько-іспансько-польського виробництва. У цій екранізації театральної п’єси Ясміни Реза можна побачити роботу перед камерою таких акторів, як Кейт Вінслет, Джоді Фостер, Крістоф Вальц, Джон Рейлі. Картина оповідає історію суперечки двох інтелігентних родин, чиї сини побилися на шкільному подвір’ї. Коли доходить до з’ясування стосунків, то головні герої втрачають усю свою витримку і гарні манери.

httpv://www.youtube.com/watch?v=xxX02-KdsXM

У категорії Orrizonti (Горизонти) тричі представлена Німеччина. У програмі цього блоку йдеться передусім про дослідження нових тенденцій. Тут поруч з художніми фільмами демонструють і документальні роботи. Німецько-австрійська документальна стрічка «Whore’s Glory» режисера Міхаеля Ґлавоґґера досліджує проблему міжнародної проституції. Автор експериментальних кіноробіт Гайнц Еміґгольц оповідає в своїй роботі «Parabeton» про купольні конструкції минулих двох тисяч років. Ромуальд Кармакара присвячує документальний фільм «Паства божа» темі смерті Папи Римського Івана Павла другого та виборів його наступника.

Журі цього річного фестивалю очолює американський режисер Даррен Аронофскі. Щонайменше про одне рішення стало відомим ще до відкриття фестивалю. Золотого лева за творчий доробок свого життя одержить італійський режисер Марко Беллочіо.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •