Європейський суд: супутникова антена – це право людини

Суд став на захист права людини - мати супутникову антену

Життя, свобода та прагнення щастя. Чи можна сюди додати супутникову антену? Так, відповіли судді зі Страсбургу, які визначили, що володіння сателітною телевізійною антеною – одне з невід’ємних прав людини.

Історія почалася з того, що двоє шведів поскаржилися на власника свого житла, який наполягав на виселенні орендарів через те, що вони встановили на будинку сателітну антену і відмовилися демонтувати її на його прохання. На думку власника, антена виглядала неестетично, спотворювала дизайн та зовнішній вигляд будинку.

Європейський суд з прав людини (European Court of Human Rights) виніс рішення яким визнав, що мешканці квартири, яку вони наймали, мають право на отримання інформації і заборона користування супутниковим телебаченням порушує свободу слова.

“Право на користування сателітною антеною є однією із конкретних переваг, якими користуються громадяни ЄС  в умовах вільного руху товарів та послуг в межах міжнародного ринку”, – заявив представник суду, – “отже, користування ними має бути вільним від будь-якого невмотивованого обмеження”.

Рішення суду стало підставою для звернення Британської комісії з рівності та прав людини (Britain’s Equality and Human Rights Commission), яка попередила власників нерухомості, що за спроби перешкоджати встановленню супутникових антен їх можуть притягти до суду, повідомляє газета The Daily Mail.

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •