Європейський союз наблизився до прямих виборів президента

ЄС наблизився до прямих виборів перзидента

Європейський парламент зробив перший крок назустріч виборам президента ЄС шляхом прямого голосування всіх громадян країн Союзу, повідомляє британська газета The Daily Telegraph. Такий висновок газета робить із рішення комітету з конституційних питань парламенту запровадити другий бюллетень на загальних вибрах.

Пропонується, що під час наступних загальних виборів у 2014 році, виборці всіх 27 країн ЄС будуть обирати депутатів Європейського парламенту не тільки у 751 виборчому окрузі, серед кандидатів, що змагатимуться за голоси в своїх країнах. Тепер вони голосуватимуть другим бюлетенем ще і за “супер-депутатів” для яких зарезервують 25 місць, що обиратимуться за загальноєвропейським списком з кандидатів, висунутих партіями.

Європарламентар Ендрю Дафф

Ініціатор такої новації, Ліберальний демократ Ендрю Дафф, повідомив агентству AFP, що його пропозиції базуються не в останню чергу на досвіді Шотландії, де другий, регіональний список визначає особу керівника уряду.

“Друге голосування дає можливість партіям визначитися з тим, хто стане Першим міністром”, пояснює Е. Дафф. “Шотландська Національна партія і її лідер Алекс Салмондз вже з успіхом використали подібні вибори”, додав євродепутат.

Він передбачає, що опозиція висловить своє незадоволення такою виборчою тактикою, яка перетворить наступні вибори 5 травня в “президентське” опитування, але вважає, що “партії висуватимуть на такі вибори своїх лідерів”.

Е. Дафф зауважує також, що “все це може налякати Брюссель”. Але, кінець кінцем, на його думку, “вони підуть на це, бо таким чином можна побачити перспективу для прямого обрання президента ЄС”.

Пропозиції комітету будуть запропоновані для затвердження на пленарному засіданні Європарламенту у червні.

Більше про це читайте на сайті Європейського парламенту.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •