Європейське космічне агентство вважає хаосом ситуацію навколо МКС

Жан-Жак Дорден

Подальше використання Міжнародної космічної станції під загрозою хаосу вважають в Європейському космічному агентстві. Між країнами учасницями немає узгодженої політики щодо технології доставки в космос екіпажів та вантажів.

Генеральний директор Європейського космічного агентства (ESA) Жан-Жак Дорден (Jean-Jacques Dordain) вважає, що проект Міжнародної космічної станції (МКС) страждає від хаотичного ставлення країн до важливих питань.

Відсутність обговорення ситуації між національними космічними агентствами має наслідком те, що з липня Росія залишиться єдиною країною, що має технологію доставки екіпажів на МКС, після того, як американці завершили програму експлуатації шатлів.

Виступаючи на Парижському авіашоу в понеділок, Ж-Ж. Дорден сказав: “Ми опинилися в дуже незручному становищі, щоб не сказати більш жорстко”.

“Найбльший урок з проекту МКС – це повна відсутність спільної транспортної політики”, сказав також він.

Ситуацію навколо проблеми транспортного сполучення з МКС Ж-Ж. Дорден назвав “анархією”, підкресливши, що країни приймали рішення з цього питання одноособово, не враховуючи можливості інших членів проекту.

ESA та Японія почали розробляти свої варіанти беспілотного транспортного космічного апарату, який би згорав у атмосфері після доставки вантажів на МКС. Отже разом з російською “вантажівкою”, що вже давно використовується для транспортних потреб МКС, одразу три проекти мають вирішувати одну й ту саму проблему.

В той же час, космонавтів на МКС можна доставляти виключно використовуючи російські апарати “Союз”, які не здатні брати на борт ще і вантаж, наприклад обладнання для експериментів.

На думку Ж-Ж Дордена, єдине що залишається, це працювати разом із NASA над тим, щоб адаптувати вантажний Automated Transfer Vehicle для того, щоб ним можна було відправляти на МКС людей і вантажі.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •