Єврокомісія заплатить за пропаганду ЄС

Єврокомісія виділяє кошти на пропаганду ЄС

Європейська комісія витратить наступного року майже 300 млн. євро на пропагандистську кампанію з метою рекламувати ЄС серед публіки, що налаштована євроскептично, повідомляє газета The Daily Telegraph.

Половину цих коштів, виділення яких згадується дрібним шрифтом у бюджеті Євросоюзу, планується витратити на адміністрування та більше ніж 1000 штатних працівників у структурі Єврокомісії, що займається зовнішніми комунікаціями.

Майже 100 млн. євро зарезервовано на “інформування про Європейську політику та кращі з’вязки з громадянами”, а ще 10 млн. підуть на фінансування заходів на кшталт “Рік для Громадян 2013”.

Ще біля 30 млн. буде коштувати рекламна кампанія “Європа для громадян”.

Подібні бажання витратити такі кошти на піарщиків та пропаганду ще більше дратують уряд Британії, який обіцяв заблокувати збільшення на 4,9% бюджету ЄС на наступний рік та закликав Брюсель “не відриватися від реалій”.

Матс Персон, директор групи, що агітує за “Відкриту Європу”, коментує це так: “британські платники податків не повинні оплачувати вправи з PR, які мають їх навчти любити ЄС. Потрібна реформа ЄС, а не реклама”.

В одному з “інформаційних” матеріалів, які випускає Єврокомісія, бюджет ЄС  змальовано як спосіб “будувати спільне майбутнє”.

Внутрішній документ Єврокомісії вимагає від інформаційної кампанії, фінансованої з бюджету Союзу, не бути “нейтральною” та “підсилювати впевненність у легітимності існування Союзу, покращувати його імідж та підкреслювати його роль”.

Проектами, на які піде частина витрат на наступний рік, передбачено чотирирічну програму “інформаційних заходів”, що спрямовані на журналістів. На неї піде біля 40 млн. Інформування журналістів належним чином про ЄС та його інститути, є надзвичайно важливим, вважають у комісії.

Один з популярних британських політиків, лідер партії Ukip, що виступає за “незалежність” Британії, Найджел Фарадж, вважає неприпуститими спроби “нав’язування” журналістам певних доктрин щодо ЄС.

“Вони що, вважають журналістів та публіку дурнями?  Ніякі витрати чи PR не змусять людей полюбити ЄС та не покладуть край висвітленню в пресі політичних реалій у Брюселі”, заявляє він.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •