Єврокомісія вимагає більше грошей від урядів, що змушені скорочувати видатки

Європейський Союз стає дуже дорогим проектом для країн учасниць

За інформацією газети The Daily Telegraph, вже найближчим часом Європейська комісія звернеться до урядів країн-членів союзу з вимогою збільшити витрати на 4,9 відсотка, з тим, щоб довести бюджет Брюселю до 117 млрд. фунтів, незважаючи на намагання урядів скоротити витрати національних бюджетів.

Відомо, що і канцлер Німеччини Анґела Меркель і президент Франції Ніколя Саркозі, як і прем’єр-міністр Великобританії Девід Камерон, виступали за зменшення витрат, враховуючи прийняті непопулярні програми обмеження бюджетних витрат.

Газета розглядає ініціативу Єврокомісії як “декларацію війни” планам Даунінґ Стріт заморозити витрати ЄС, які минулого року підтримали Париж і Берлін.

Британці, тим часом, вимагають скоротити внески країни в бюджет ЄС. З офіційних даних, що були оприлюднені місяць тому, відомо, що британські платники податків заплатили в 2010 році до казни ЄС 9,2 млрд. фунтів, тоді як у 2009 році цей внесок складав лише 5,3 млрд. фунтів. Запропоноване Єврокомісією на 2012 рік збільшення цього внеску призведе до того, що країна заплатить більше 10 млрд.фунтів в той час, як уряд, незважаючи на протести громадян, скорочує витрати бюджету.

У квітні минулого року, глава уряду Д. Камерон відмовився підвищувати суму платежу на 6%, як того вимагали у Брюселі, та закликав до відмови від зростання бюджету Союзу. Він програв голосування з цієї пропозиції, але, разом із Німеччиною та Францією, Британія досягла іншої мети – обмеження зростання бюджету ЄС у 2011 році до 2,9%.

У грудні, Камерон, Меркель та Саркозі підписали спільну заяву, у якій закликали ЄС обмежити витрати у 2012 році та поступово, за два роки, вийти на “нульове” зростання бюджету. Уряди країн-членів ЄС вже висловлювали незадоволення підвищенням витрат ЄС, серед іншого, на нову дипломатичну службу (EU foreign service), яка була утворена згідно до вимог Лісабонської угоди.

Єврокомісія пояснює потребу у додаткових коштах тим, що ЄС платить по рахунках, що надходять з усіх країн Союзу, де виконуються регіональні проекти.

Між тим, газета нагадує, що минулого року Європейські аудитори вимагали комісію повернути “не менше” як 595 млн. фунтів, “що не були виплачені по регіональним проектам – від будівництва доріг до перепідготовки безробітних”.

Аудит також показав, що проекти 2009 року із загальним бюджетом у 9,5 млрд. фунтів містять “помилки у розрахунках” та “неповагу до норм відкритих тендерів”, що ставить під питання контракти загальною вартістю у 4 млрд. фунтів.

Дев’ять з десяти проектів будівництва доріг на теренах країн ЄС, що пройшли аудит, були визнані як такі, у яких спостерігалося “незаконне використання критерієв винагороди”, незважаючи на те, що недоліки контрактів були виявлені ще перед тим, як здійснювалися платежі.

Довідка: 1 British pound = 1.6343 U.S. dollars

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •