Президент Єврокомісії закликав покласти край “побиттю” Росії і відновити стосунки

Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер (Jean-Claude Juncker) закликав припинити “побиття Росії”, хоча пройшло тільки два місяці після того, як країни ЄС вислали російських дипломатів після випадку застосування нервово-паралітичної речовини на території Великобританії.

Жан-Клод Юнкер

Юнкер висловив переконання, що зараз саме час для відновлення зв’язків із Росією, враховуючи її розміри та вплив, повідомляє The Guardian.

“Я дійсно думаю, що ми маємо відновити зв’язки з Росією”, заявив Юнкер, виступаючи перед аудиторією в Брюсселі, де обговорювалися шляхи реформ ЄС. “Я не дуже задоволений станом наших відносин. Ми ніколи не погодимося з тим, що Росія вчинила з Кримом і Східною Україною. Але ми маємо пам’ятати, що вся територія ЄС це біля 5,5 млн кв км, а у Росії – 70.5 млн кв км”.

“Тому ми маємо повернутися, я не скажу, що до нормальних стосунків з Росією, але існують багато сфер, багато напрямків, де ми можемо співпрацювати краще… Не забуваючи про наші розбіжності і відмінності. Але цьому побиттю Росії необхідно покласти край”, заявив Юнкер.

Ці слова здивували багатьох в уряді Великої Британії, де прем’єр Тереза Мей намагається жорстко відповісти Росії за спробу вбити в березні колишнього російського шпигуна та його доньку.

Минулого тижня прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте (Mark Rutte) заявив про необхідність закликати Росію до відповідальності після того, як Нідерланди і Австралія офіційно визнали роль РФ у організації збиття пасажирського лайнера Malaysia Airlines рейсу MH17 над Східною Україною.

Заяви Юнкера розчарували також політиків у Вашингтоні в той час, як американська адміністрація намагається переконати країни ЄС до застосування жорсткіших санкцій до Кремля за втручання у справи західних демократій.

поділитися:
  • 24
  •  
  •  
  •  
  •  
  •