ЄС вперше заговорив про членство України в Союзі, але залишив візи

Студенти вимагають від влади підписати угоду з ЄС
Студенти вимагають від влади підписати угоду з ЄС

Поправка, яку внесено до резолюції Європарламенту щодо ситуації в Україні, вперше говорить про можливість надання їй у майбутньому перспективи на членство в ЄС.

Ухвалення цієї поправки євродепутати вітали оплесками, повідомляє сайт DW.de.

Після попередніх палких дебатів і консультацій політичних груп, Європарламент проголосував за поправку депутата від політичної групи “Європейська народна партія” Яцека Саріуша-Вольського. У ній зазначено, що підписання угоди про асоціацію не є кінцевою метою партнерства з Києвом і згідно зі Статутом ЄС всі європейські країни, включно з Україною, “мають довгострокову можливість подавати заявку на членство в ЄС”.

Серед інших десяти поправок, які пропонували внести до тексту резолюції, пройшла і поправка від політичної групи “Європейські об’єднані ліві” про те, що Європарламент “засуджує напади на штаб-квартири Комуністичної партії України та спроби заборонити її діяльність”. Ухвалення цієї поправки викликало численні вигуки невдоволення серед депутатів, проте голова пленарного засідання категорично заявив, що вона проголосована.

Європарламент схвалює рішення Єврокомісії щодо запровадження механізму персональних санкцій проти колишніх українських чиновників доби Януковича і закликає до його імплементації. Крім того, депутати зазначили, що рішення про санкції мало бути ухвалено Брюсселем раніше.

У зв’язку з цим Європарламент заохочує уряди країн-членів ЄС застосувати внутрішнє законодавство щодо незаконного відмивання коштів, щоб зупинити відтік капіталу з України і забезпечити повернення викрадених коштів, які перебувають на депозитах в банках на території ЄС.

Європарламент декларує, що угоду про асоціацію з Україною може бути підписано “щойно до цього буде готовий новий український уряд”. Парламентарії сподіваються, що ЄС разом з МВФ та Світовим банком якомога швидше нададуть Україні короткострокову фінансову підтримку та довготерміновий фінансовий пакет, а також ініціюють проведення міжнародної конференції донорів. “Треба переконати новий український уряд, що їхня боротьба з корупцією повинна стати пріоритетом у їхній програмі дій”, – наголошується у резолюції.

Окремий пункт документу присвячений візовому питанню. Євродепутати закликали Єврокомісію пришвидшити ухвалення угоди про лібералізацію режиму, “що стане найліпшою відповіддю на очікування українського громадянського суспільства”. А тим часом Європарламент пропонує країнам-членам ЄС невідкладно запровадити пришвидшену та недорогу візову процедуру для українців, збільшивши при цьому кількість навчальних програм та стипендій для молоді та науковців з України.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •