ЄС відмовляється від будь-яких зобов’язань щодо України заради ратифікації угоди про асоціацію

ЄС відмовляється від будь-яких зобов’язань щодо України заради ратифікації угоди про асоціацію

Ратифікація Угоди про асоціацію між Україною і ЄС не матиме наслідком надання Україні статусу кандидата на вступ до Євросоюзу чи зобов’язання надати такий статус у майбутньому.

Керівники держав і урядів країн-членів Європейського союзу таким чином досягли згоди щодо тексту рішення (pdf), що має стати поступкою Нідерландам для ратифікації цією країною Угоди про асоціацію між Україною і ЄС.

Таким чином країни ЄС домовилися задовольнити вимоги Нідерландів, зокрема щодо того, що ця угода не зобов’язує ЄС чи країни-члени надавати Україні колективні гарантії безпеки чи іншу військову допомогу або підтримку.

Угода не передбачатиме і зобов’язань з боку ЄС надавати Україні додаткову фінансову допомогу.

Із рішення витікає також, що громадяни сторін не мають вільного права постійно жити і працевлаштовуватися на території іншої сторони.

У тексті також міститься пункт, який фактично зобов’язує Україну, серед іншого, боротися з корупцією, бо в разі невиконання таких зобов’язань з боку ЄС можливе застосування санкцій аж до припинення зобов’язань сторін за цією угодою.

Завдяки вимогам Нідерландів ці положення будуть юридично обов’язковими до виконання.

Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте (на фото) планує просити парламент своєї країни знову підтвердити ратифікацію Угоди про асоціацію, хоча, за його словами, переконати парламентарів у цьому буде непросто.

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •