ЄС ухвалює закон, який кладе кінець свободі в Інтернеті

В Європейському союзі запроваджується нова редакція закону, що регулює авторське право – Copyright Directive.Сьогодні за нього проголосував профільний комітет Legal Affairs Committee (JURI).

Окремі положення документу, зокрема параграфи 11 і 13, викликають жваве обговорення в інтернеті серед користувачів глобальної мережі.

Ухвалені зміни обмежують права на доступ до фундаментальних можливостей мережі, якими ми користуємось щодня – посилання на статті, а також створення власного контенту.

Стаття 11 – Забудьте про посилання

Вільний обмін контентом в мережі, який ми активно використовуємо і з яким добре знайомі, може припинити існування. Буквально перевагою в один голос, Європейський парламент підтримав запровадження “податку на посилання” – саме так параграф 11 називають його критики.

На практиці, йдеться про необхідність оплати сервісу, який є джерелом інформації за можливість доступу до неї, з порталів і платформ, таких як Facebook, або зі сторінок агрегаторів новин.

Фактично, йдеться про необхідність власникам платформ і порталів набувати ліцензію на доступ до контенту джерел інформації, на які вони посилаються.

Стаття 13 – Контроль за тим, що пишуть люди в мережі

Нове розуміння авторського права в ЄС тепер передбачає введення контролю за всім контентом, який користувачі поширюють в інтернеті, включно із коментарями. Власники платформ і порталів будуть змушені моніторити і фільтрувати контент, який з’являється на їхніх ресурсах, з метою попередити порушення кимось авторських прав.

На практиці це, унеможливить, на приклад, створення мемів, з використанням зображень із популярних творів. Робот, який фільтруватиме контент, пов’яже мем з оригінальним зображенням і заблокує його. Подібні алгоритми вже працюють на YouTube. Тепер в ЄС будуть вимагати застосування їх на всіх сайтах.

Після голосування американська неприбуткова організація Creative Commons, яка відстоює принципи вільного поширення контенту, назвала подію “чорним днем для відкритого вебу”.

Ухвалений текст стане офіційним законом тільки після затвердження його на пленарній сесії всім складом Європейського парламенту. Це може трапитися у проміжок часу між груднем цього року і до середини наступного.

(europarl)

поділитися:
  • 36
  •  
  •  
  •  
  •  
  •