ЄС поки не зупиняє переговори з Україною через справу Тимошенко

ЄС не готовий до зупинки переговорів з Україною через справу Тимошенко

Представництво Європейського Cоюзу твердить, що про призупинення переговорів щодо асоціації з Україною і запровадження зони вільної торгівлі у випадку обвинувачувального вироку екс-прем’єр-міністру Юлії Тимошенко поки не йдеться, і на офіційному рівні такі рішення не ухвалювалися.

У засобах масової інформації з’явилися повідомлення із посиланням на високопосадовців Євросоюзу про те, що у випадку вироку Юлії Тимошенко процес зближення з Україною буде призупинений і що грудневий саміт Україна-ЄС у Києві, на якому має бути парафовано чи підписано угоду про асоціацію, не відбудеться, повідомляє сайт BBC Ukrainian.

Водночас, речник представництва ЄС в Україні Давід Стулік сказав BBC.ua, що під час зустрічі у Ялті з президентом Віктором Януковичем ЄС “отримав сигнали”, які свідчить про те, що українська сторона намагається знайти вихід у ситуації, яка склалася навколо справи екс-прем’єра.

Давід Стулік каже, що у понеділок, 19 вересня, розпочався черговий раунд переговорів про зону вільної торгівлі, а 29 вересня відбудеться саміт Східного партнерства, де порушуватимуться питання судового процесу над Юлією Тимошенко і угоди про асоціацію із Євросоюзом.

Тому, каже пан Стулік, говорити про перспективи грудневого саміту ще зарано.

У Ялті комісар ЄС з питань розширення і східної політики сусідства Штефан Фюле заявив, що коли Юлія Тимошенко залишиться у в’язниці, відносини між Україною і ЄС навряд чи будуть такими, як раніше.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •